Colinox damla nedir? Ne için kullanılır?

colinox-damla

COLİNOX DAMLA NEDİR?

Colinox damla bebekler ve yetişkinlerde sindirim sisteminde meydana gelen tüm problemler için kullanılır. İçeriğinde bulunan simetikon sayesinde gaz, şişkinlik ve hazımsızlık gibi problemlerin azalmasında etkili olur. Colinox damla içeriğinde bulunan diğer bir madde ise bacillus coagulans sporları, bağırsak düzenini sağlayarak başta ishal ve kabızlık olmak üzere diğer tüm bağırsak bozukluklarında kullanılabilir.

COLİNOX DAMLA İÇERİĞİ:

Simetikon: Simetikon gaz giderici özelliği bulunan bir maddedir. Özellikle bebeklerde sindirim sisteminde bulunan havanın dışarı atılmasında etkili olur. Simetikon sindirim yollarında bulunan gaz kabarcıklarını dağıtır ve yeni gaz oluşumunu engeller.

Bacillus coagulans sporları (Lactobacillus sporogens): Bacillus coagulans sporları, tüm bağırsak bozukluklarında bağırsak düzenini yeniden sağlamak için kullanılır. Bağırsaklarda düzeni sağlayan faydalı bakterilerin yeniden oluşmasını ve hızla çoğalmasını sağlar. Bağırsaklarda dengenin sağlanması için gerekli olan faydalı bakterilerin artması ve zararlı mikropların etkisiz hale getirilmesinde etkili olur.

COLİNOX DAMLA NE İÇİN KULLANILIR?

Gaz giderici

Colinox damla bebeklerde ve yetişkinlerde oluşabilen gaz probleminin giderilmesini sağlar. Özellikle bebeklerde sindirim sisteminin tam olarak gelişmemiş olmasından dolayı oluşan sindirim bozuklukları ve gaz probleminin giderilmesinde kullanılır. Gaz kabarcıklarını dağıtarak dışarı atılmasını sağlar. Ayrıca gaz probleminin yaşatmış olduğu ağrıyı azaltır.

Şişkinlik

Genellikle yetişkinlerde oluşan yemek sonrası şişkinliğinin giderilmesi için kullanılır. Sindirim sistemini rahatlatarak ve bağırsaklardaki görev yapan faydalı bakterileri çoğaltarak sindirimi kolaylaştırır.

Hazımsızlık

Hızlı ve yeterince çiğnenmeden yutulan yiyecekler hazımsızlığa neden olabilir. Hazımsızlık esnasında colinox damla kullanımı sindirimi kolaylaştırır.

İshal

Colinox damla ishal tedavi süresinin azalması için kullanılır.  Bacillus coagulans sporları bağırsaklardaki faydalı bakterilerin artmasını sağlar. Faydalı bakteriler arttıkça zararlı bakteriler azalacaktır.

Kabızlık

Colinox damla içerdiği Lactobacillus sporları bağırsak florasını düzenleyerek kabızlık probleminin giderilmesini sağlar.

COLİNOX DAMLA NASIL KULLANILIR?

Colinox damla bebeklerde gaz oluşumunun şiddetine göre günde 2,3 veya 4 defa 10’ar damla verilebilir. Beslenme öncesinde verilmesi daha uygundur.

Yetişkinlerde yaşanan problemler için günde 3 veya 4 defa 20 damla şeklinde kullanılır. Direk ağıza veya içeceğe damlatılarak kullanılabilir.

Colinox damla açıldıktan sonra 1 ay içerisinde tüketilmelidir. Bu zaman içinde serin ve güneş görmeyen bir ortamda saklanmalıdır.

COLİNOX DAMLA YAN ETKİLERİ

Colinox damla içeriğinde bulunan maddelere karşı vücut alerji vb durumlar gibi duyarlılık gösterebilir. Böyle durumlarda colinox damla kullanımı kesilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Kasım 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740