Day&night şurup nedir? Ne işe yarar?

DAY&NİGHT ŞURUP NEDİR?

Day&night şurup, çocuklarda uyku düzeninin sağlanması için kullanılan bitkisel içerikli, sıvı takviye edici gıdadır. Doğumdan itibaren kullanılabilen day&night bitkisel şurup, içeriğindeki maddeler sayesinde çocuklarda sinir ve sindirim sistemini rahatlatarak uykuya dalmasını kolaylaştırır. Day&night şurup ile çocuklar sağlıklı, kaliteli ve rahat bir uyku geçirmiş olur. Ülkemizdeki ticari şekli 200 ml’lik pet şişe içerisindedir.

Day&night şurup içeriği (5 ml içerisinde)

 • Fosfor 30 mcg
 • Mangan 70 mcg
 • C vitamini 6 mg
 • Mayıs papatyası çiçeği 0.375 mg
 • Magnezyum 140 mg
 • Oğul otu (melisa) 0.375 mg
 • Mercanköşk 0.375 mg
 • Alıç çiçeği ekstresi 0.375 mg
 • Lavanta çiçeği 0.375 mg
 • Portakal çiçeği ekstresi 0.375 mg

DAY&NİGHT ŞURUP NE İŞE YARAR?

Day&night şurup içeriğindeki bitki ekstreleri bebeklerin ve çocukların sinir sistemini gevşeterek ve sindirimini düzenleyerek uyku verir.

Mayıs papatyası çiçeği: Mayıs papatyası çiçeği adından da anlaşılacağı üzere mayıs ayında toplanıp kurutulan rahatlatıcı etki gösteren bir bitkidir. Rahatlatıcı etkisi ve sindirim düzenleyici etkisi olan mayıs papatyası çocuklarda uyku verici olarak kullanılabilmektedir.

Oğul otu: Oğul otu genellikle melisa olarak bilinir. Sakinleştirici ve rahatlatıcı etkisi bulunmaktadır. Bebeklerde rahatlatıcı ve uyku verici etki yapar. Ayrıca sindirim sistemini düzenler ve gaz problemini azaltır.

Mercanköşk: Mercanköşk bitkisi sindirim bozuklukları, uykusuzluk, öksürük ve mide ağrısına iyi geldiği bilinmektedir. Mercanköşk bitkisinin bu özellikleri çocuklarda uyku problemini azaltabilir.

Alıç ekstresi: Alıç ekstresi daha çok kalp sağlığı için faydalı olmaktadır. Çocuklarda dolaşım sistemini rahatlatarak rahat uyku geçirmelerini sağlar. Ayrıca ağrı kesici özelliği bulunduğundan dolayı mide ağrısı ve gaz sancısını hafifletir.

Lavanta: Lavanta çiçeği ekstresi sakinleştirici ve rahatlatıcı özelliğe sahiptir. Özellikle yatak odalarında rahat uyku uyumak için lavanta ile elde edilen kokular kullanılmaktadır. Day&night içerisindeki lavanta ekstresi bebeklerin uyku problemini azaltır ve rahat uyumalarını sağlar.

DAY&NİGHT ŞURUP NASIL KULLANILIR?

Day&night şurup 1 yaş öncesi bebeklerde uyku zamanından yaklaşık 30 dakika önce tok karına içirilmelidir.

1 yaşından büyük çocuklarda ise uyku saatinden 30 dakika önce 2 tatlı kaşığı tok karına verilmelidir.

1 ay boyunca düzenli kullanımdan sonra çocuklarda uyku düzeni sağlanabilir.

Day&night şurup kapak açıldıktan itibaren 2 ay içerisinde tüketilmesi gerekir. 25° altında güneş görmeyen bir ortamda saklanması ve ağzının sıkı kapatılması önerilir.

day&night bitkisel uyku şurubu

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Day&night şurup nedir? Ne işe yarar? (1 Yorum)

 1. Ben şurubu aldım kızım 1 yaşında 23:30 dan önce yatıramıyorum gün içinde sürekli oyun oynayıp yormama rağmen her gece saat başı kalkıyor mama da veriyorum,emziriyorumda şurubu alıp verdikten sonra hiperaktif oldu şimdi daha zor uyutuyorum gece bir leri geçiyor yine geceleri uyanıyor gündüz uykumuz hiç kalmadı bu duruma bi anlam getiremedim.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740