Diş Beyazlatma Zararlı Mı?

Diş Beyazlatma Zararlı Mı?

 

Zamanla yaşlanma, çay, kahve, sigara gibi ürünlerin tüketimi, antibiyotik kullanımı ve benzeri alışkanlıklar dolayısıyla dişlerimizde istenmeyen can sıkıcı renk değişiklikleri meydana gelir.

 

Bazen bunların hiçbirini yapmamış olsak da genetik olarak dişler daha sarı görünebilmektedir. Fakat diş hekimleri tarafından uygulanan ve çok kısa süren bir işlem olan diş beyazlatma işlemi ile dişlerinizin bebeklik fotoğraflarınızdaki kadar beyaz olması mümkündür.

 

 

 

Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Beyazlatma işlemi öncesinde, diş taşı temizliği yapılır ve diş etleri bir tabaka ile kaplanır. Dişlerin üzerine beyazlatma sağlayacak olan jel sürülür ve 20 dakika kadar beyaz ışık verilir. Beyazlık istenme oranı ve kişiye göre işlem birkaç kez tekrarlanabilir.

 

 

Diş Beyazlatma İşleminin Dişlere Zararı Var Mıdır?

 

Diş beyazlatma işlemi eğer bir diş hekimi kontrolünde yapılıyor ise dişlere hiçbir zarar vermez. Dişlerde kalıcı bir zarar ya da hasar meydana getirmez. Ancak bazen işlem sonrasında kişilerde sıcak soğuk hassasiyeti oluşabilir. Ancak bu geçici bir süreçtir ve uygulama sonrasında diş hekiminizin tavsiye ettiği krem ve macunlar kullanılarak bu etkiden kurtulmak mümkündür.

 

 

 

Diş Beyazlatma İşlemi Kimlere Uygulanabilir?

 

Diş beyazlatma işlemi 18 yaşını doldurmuş her bireye uygulanabilir. Ancak hamilelikte, kanser hastalarında, bazı diş ve dişeti rahatsızlığı olan kişilerde uygulanmaması gerekir.

Diş Beyazlatma Etkisi Ne Kadar Sürer?

 

Normalde 6 ay – 2 sene arası sürer. Ancak kullanılan çay, kahve ve sigara miktarı gibi etkenler de çok önemlidir. Bu etkenlere az maruz kalınıyorsa beyazlık etkisi daha uzun da sürebilir. Özellikle uygulama sonrasındaki birkaç haftada bu diş sararmasına yol açan etkenlerden uzak durulması dişlerin daha uzun süre beyaz kalmasını sağlayacaktır. Ancak eski haline dönen dişlerde de tedavinin tekrar uygulanmasının bir zararı yoktur.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 4 Eylül 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740