Diş İpi Nasıl Kullanılır?

Diş ipi ne işe yarar?

 

Diş ipi dişlerin arasında kalan yemek artıklarını ve bakterileri temizlemek için kullanılır. Bu bakteri ve yemek artıkları temizlenmediği takdirde dişlerin çürümesine ve ağızda kötü koku oluşmasına neden olur. Diş ipi dişler fırçaladıktan sonra ortalama 30 cm diş ipi kullanılarak dişlerin arası temizlenmelidir. Diş ipi iki dişin arasına geçirilerek ileri geri şeklinde kullanılabilir. Diş ipi diş etine kadar indirilip ileri geri yöntemi ile diş arasından çıkarılır. Diş ipini sıkıca tutup sert bir şekilde kullanılmalıdır. Alt dişlerle üst dişlere aynı diş ipini kullanmayınız.

Diş ipi kullanırken doğru teknik uygulandığı sürece dişler daha temiz ve bakterilerden arınmış olacaktır. Diş arası temizliği sağlandıkça dişlerden gelen kötü kokularında önüne geçilmiş olur. Mentollü diş ipi kullanımı nefesinizin güzel kokmasını sağlar.

 

Bir önceki sağlık bilgisi yazımız olan Karbonhidratlar Nelerdir? başlıklı makalemizde enerji kaynağı, günlük kalori ve Karbonhidrat nedir hakkında bilgiler verilmektedir. Ayrıca öğrenmek istediğiniz veya paylaşmak istediğiniz bilgiler varsa konu altından yorumla iletebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 17 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın