Diş Macunlarında Bu Maddeler Varsa Dikkat!

Ağız ve diş sağlığı  için kullanılan diş macunu insan sağlığını olumsuz etkileyebilir. İnsanlarımızın günümüz çerçevesinde değerlendirildiğinde genellikle dış görünüşlerine daha fazla önem gösterdiklerini anlayabiliyoruz.

Dış görünüşe gösterilen bu önem ise, ağız ve diş sağlığı konularına dikkat etmeleri gerektiklerini insanlara aksettiriyordu. Özellikle yaz aylarında insanların daha içli dışlı olması ise, hızlı kilo verme ve ağız ve diş sağlığı makalelerine olan düşkünlüklerini arttırmaktadır.

Dış görünüşün oldukça önem arz ettiği günümüz çerçevesinde değerlendirdiğimizde, sağlık konularında da önemli gelişmeler yaşanmıştır. Daha önceleri diş fırçaları ve macunlarında insanları tehdit eden önemli maddelerin yer aldığını daha öncede sizlerle paylaşmıştık.

Yaşanan kamuoyunda sıkıntılardan dolayı, diş fırçası ve macunu üreten firmalar o maddeyi çıkartarak yeni ürünleri kamuoyuyla paylaştı. Özellikle diş macunlarında yer alan bu madde, günümüzde hala kullanılan madde olarak gözümüze çarpıyor. Bu maddelerin listesi ise aşağıda sizlerle paylaşılmıştır.

  • Hidratlı Silika
  • Sodyum Florür
  • Triklosan
  • Sodyum Loril Sülfat

Aralarındaki en tehlike madde Hidratlı Silika olduğu, yapılan araştırmalar sonuçlarında tespit edilmiştir. Öncelikli olarak sodyum florür de sanılanın aksine insanlara yararlı bir madde değildir. Sizler yukarıda ismi geçen 4 adet maddenin ne denli zararlı olduğunda hem fikir olmalısınız.

Özellikle Hidratlı Silika içeren bir diş macununuz varsa, kesinlikle değiştirmelisiniz. Sodyum Loril Sülfat ise, genellikle temizlik ürünlerinde kullanılan bir madde çeşidi olarak gözümüze çarpmaktadır.

Diş eti konusunda sıkıntı yaşayanlar, kesinlikle bu maddeye sahip diş macunlarını değiştirmelidir. Çünkü yapılan araştırmaların doğrultusu gösteriyor ki; Sodyum Loril Sülfat deri için tahriş edici ve zararlı bir maddedir.

Yukarıda özel olarak sizlere aksedilen 2 madde kesinlikle, insanların ağız ve diş sağlığı için tehdit eden en büyük 2 emsaldir. Bu maddelere sahip diş macunlarınız varsa, değişimini yapmanız sağlıklı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Kasım 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740