Diş Macunu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?


Diş macunu alırken nelere dikkat edilmeli

 

Diş macunları dişlerin daha sağlıklı ve hijyenik olması için çeşitli maddelerden üretilmiştir. Yapmamız gereken diş ve diş etlerimize uygun diş macunu seçmektir.

Diş macunu kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta diş macununun yutulmamasıdır. Özellikle çocuklara gereken eğitim verilmeli ve kesinlikle diş macunu yutmamaları konusunda uyarılmalıdır. Bazı ülkelerde diş macunu yutan çocukların beyin gelişimi ve vücut gelişim geriliği belirtisi başlamıştır. Lütfen bu konuda hassas olalım ve çocukların diş macunu yutmasına engel olalım.

Florürlü diş macunu : florürlü diş macunları diş eti sağlığı ve dişlerin çürüklere karşı daha dayanıklı olmasını sağlar. Diş çürümesini engelller ve dişleri dış etkenlerden korur.

Beyazlatıcı diş macunları : beyazlatıcı diş macunları çok fazla tercih edilmemelidir. İçeriğinde bulunan maddeler dişleri aşındırır ve diş minesine zarar verebilir. Dişlerin doğal rengi zaten bembeyaz değildir. Bunun için beyazlatıcı diş macunu kullanmaya gerek yoktur.

Kokulu ve tatlı diş macunları: kokulu diş macunları  özellikle çocuklar için üretilmiş tatlı ve diş fırçalama alışkanlığı kazandırılması için geliştirilmiştir. Dikkat edilmesi gereken çocukların bu diş macunu bu yutmamasıdır.

Naneli diş macunu: naneli diş macunu ferah bir nefes için kullanılabilir. Ağız kokusunu en aza indirir ve ferah bir nefes verir.

Diş macunu alırken dikkat edilmesi gereken diğer husus; diş macunu ambalajının en alt kısmında bulunan renkli kare şeklinde noktalardır.

dis-macunu-renk

Bu renkli kare noktaların anlamı şudur:

Yeşil: diş macunu doğaldır.

Mavi: diş macunu doğal ve tıbbi urun karışımıdır.

Kırmızı: diş macunu tıbbi ve kimyasal urun karışımıdır.

Siyah: diş macunu tamamen kimyasaldır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 23 Kasım 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740