Diş Beyazlatma Yöntemleri

Dişler nasıl beyazlar?

 

Sigara, kahve ve çay dişlerde leke oluşumuna ve beyazlığını yitirmesine neden olmaktadır. Bu maddelerin aşırı tüketiminde dişler doğal rengini kaybedip mat bir görünüm alır.

Sağlıklı ve bembeyaz dişler için sadece fırçalamak yeterli olmayabilir. Beyazlatıcı diş macunları ile istenilen sonuçlar alınamayabilir. Bu yüzden dişleri fırçalamak dışında bazı pratik yöntemlerle dişlerin daha parlak ve daha beyaz olmasını sağlayabiliriz.

Diş beyazlatma yöntemleri ;

Yeşil çay : yeşil çay ile karbonatı bir kapta ezerek karıştıralım. Normal diş macunu ile dişlerimizi fırçaladıktan sonra fırçayı hazırladığınız Yeşilçay-karbonat karışımına batırın ve tekrar fırçalayın. 1 hafta düzenli kullanımdan sonra dişlerdeki beyazlama farkedilir düzeye gelecektir.

Limon: limon ile karbonat karıştırıp diş macunu kıvamına getirin. Limon içerisindeki c vitamini asitleri sayesinde dişleri beyazlatma özelliğine sahiptir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra fırçayı limon-karbonat karışımına batırın ve tekrar fırçalayın. Dişleriniz daha parlak ve daha beyaz olacaktır.

Çilek: Çilek dişleri beyazlatma ve temizleme özelliğine sahiptir. Çilek ile karbonatı bir kasede karıştırın. Dişlerinizi diş macunu ile fırçaladıktan sonra birde hazırladığınız karışım ile fırçalayın. Dişleriniz tertemiz, bembeyaz ve daha parlak olacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Kasım 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740