Diyeti Uzun Süre Yapabilmenin Sırları

Diyeti Uzun Süre Yapabilmenin Sırları

Birikmiş yağlarımız vücudumuzda kötü bir görüntü oluşturmakta hem bizi psikolojik olarak depresyona sokmaktadır. Kalorilerin artması zaman içinde giyilen kıyafetler vücudu sıkar ve dar gelir. Bu kalorilerden kurtulmak istiyorsanız: zayıflama kapsülleri, çayları, ameliyat, spor ve diyet gibi çeşitli alternatifler vardır. Öncelikli olarak sağlıklı bir yaşam için beslenme alışkanlığı değiştirilmelidir. Zayıflama programı veya listesi kısa bir süre olan bir program değildir.

Zayıflama Programı Oluşturmak ve Programa Uymak

Kendinize on beş günlük veya bir aylık bir hedef belirleyin. Örneğin: “On beş günde 2 kilo vereceğim.”

-Hedeflerinizi güncel tutun. Belirlediğiniz sürede kaç kilo verdiğinizi not edin. Yeni hedefler üretin.

Uzun bir süreci olan program yapıyor iseniz programa başlamadan önceki resimlerinizi çekin. Haftalık olarak değişiminizi fark edin. Bu sizin başarınızı görmenizi sağlayacaktır.

Diyeti Uzun Süre Yapabilmenin Sırları

-Tartıya sürekli çıkmayın. Çabanızın sonucunu merak edin.

-Alışveriş yaparken canınız tatlı gibi bir şey isterse eski kilolarınızı hatırlayın ve onları vermekte ne kadar zorlandığınızı o gıdayı tüketirseniz sizi hedefinize ulaşma da kaç gün geriye götüreceğinizi hesaplayın.

-Markette ihtiyacınız olanları alın fazla vakit harcamayın.

-Misafirlikte iseniz  zayıflama programı yaptığınızı ona uymanız gerektiğini söyleyin. Programın aleyhinde söylenen sözleri kulak arkası yapın ve hedef ve amaçlarınızı hatırlayın.

-Her şeyden önce önemli olanın sağlığınız olduğunu unutmayın. Yedikten sonra keşke yemeseydim diyeceğiniz besinleri tüketmemeye gayret gösterin. Eğer tüketmek istiyorsanız aşırıya kaçmadan tadımlık yiyebilir ve biraz da hareketle aldığınız kalorileri yakabilirsiniz. Yediğiniz saati not edin ve kalorisine de bakın.

Zayıflama Sürecinde Pes Etmemenin Önemi

Kısa süreçte aldığınız sonuçlar size yetmemiş olabilir. Ama gitgide artan günlerde programa uymamak için direnen vücut direnciniz ve beyniniz pes edecek ve sizin mantığınız ile verdiğiniz kararı kabul edecektir. Sadece bekleyin ve hedefinizden vazgeçmeyin. Kilo vermeyip aksine aldığınız takdirde birçok hastalığın önünü açmış olacağınızı hatırlayın.

İdeal kilonuza ulaşmış iseniz kesinlikle her şeyden tüketebilirim diye düşünmeyin. Zayıflama konusunda başarılı olmanız tekrar kilo almayacağınız anlamına gelmiyor. Daha dikkat etmeniz gereken bir sürece girmiş olursunuz ve formunuzu korumak amaçlı programınızı tekrar güncelleyin.

Hayatınızdan hareketliliği eksik etmeyin, programınız sadece beslenme şekliniz ile ilgili değil yaptığınız hareketleri de kaydettiğiniz bir tablo olmalıdır. Yaptığınız hareketleri de hedefleyin. Örneğin: “Pazartesi gününden cumaya kadar günde on bin adım atacağım ve yarım saat ip atlayacağım.”, “Cumartesi ve pazar günleri iki saat yüzme faaliyeti yapacağım.” diyerek güncelleyin ve programınıza uyun.

Bir önceki sağlık bilgisi yazımız olan Diyet Salata Nasıl Hazırlanır? başlıklı makalemizde diyet, sağlıklı salata ve salata hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemizdeki tüm yazılar Admin tarafından kaynaklardan yararlanılarak araştırmalar sonucunda eklenmektedir. Sitemizdeki yazılar bilgi amaçlıdır. Detaylı bilgi için konu altından yorum yazabilir, [email protected] adresine mail gönderebilir veya iletişim formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 7 Ağustos 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Diyeti Uzun Süre Yapabilmenin Sırları (4 Yorum)

  1. İnsanlar zayıflama konusunda çok yanlışlar yapıyor, hele o arkadaş tavsiyeleri yokmu, ben şunu yaptım zayıfladım, bunu yaptım zayıfladım, yok şu zayıflama çayını içtim inceldim. Kimse hikaye okumasın diyet yapabiliyorsan zayıflarsın yapamıyorsan zayıflayamazsın.

  2. Fazla kilolardan kurtulmak ve kilo vermek için yapılması gerekenlerin en başında diyet. Eğer yapamıyorsanız hiç zayıflamak için başka yollara girmeyin. Zayıflama çayı, zayıflama hapı vs paranızı boşa harcamayın.

  3. Uzun süre diyet yapmak çok, zor ben yapamıyorum mesela çevremdeki bir çok kişininde yapamadığını biliyorum, insanoğlunun fıtratında yemek var yemeden olmaz iradene sahip olamıyorsun. Buradan uzun süre diyet yaparak zayıflayan kişileri tebrik ediyorum.

  4. uzun süre diyet yapan varsa nasıl yaptığını anlatabilirmi acaba !!! ancak 100 kişiden 1 kişi yapabiliyor