Deniz Suyu Spreyleri ve Damlaları

Doğal deniz suyunun faydaları

Doğal deniz suyu okyanuslardan elde edilerek çeşitli işlemlerden sonra kullanıma sunulur. Deniz suyu, sprey ve damla olarak üretimi yapılmaktadır. Deniz suyunun bilinen en yaygın kullanım alanı burun temizliği ve burun tıkanıklığıdır. Antimikrobiyal özelliği sayesinde burnu mikroplardan temizler ve açık tutar. Zararsız bir madde olan deniz suyu özellikle bebeklerin burun temizliğinde tercih edilmektedir.

Bebeklerde doğumdan itibaren kullanılabilir. Yenidoğan bebekler için damla formu tercih edilmelidir. Sprey formları tazyikli olduğu için hassas bebek burunlarına zarar verebilir. Bebeklerde burun tıkanıklığı , uyku problemine neden olabilir. Özellikle emzirme sırasında burnu tıkalı olan bebek rahat nefes alamadığı için emzirilmez. Burnu tıkalı olan bebek rahatsızdır, huysuzdur ve sürekli olarak ağlar. Bu yüzden bebeklerin burnuna doğumdan itibaren deniz suyu damlatılmalı ve burnu açık tutulmalıdır. Günde 4-5 defa iki burun deliğinden 2-3 damla damlatılır. Hiçbir zararı olmadığı için sürekli kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Sprey formları 6 . aydan itibaren kullanılmalıdır. Damla formuna göre burun içinde daha çok dağılır ve daha etkili olur. Deniz suyu sprey başlıkları yetişkin ve çocuk olarak değişmektedir. Yetişkin için olan sprey başlıkları tazyik seviyesi daha fazladır. Çocuklar için sprey başlıkları tazyik seviyesi daha azdır.

Doğal deniz suyu burun tıkanıklığında gün içinde sık sık kullanılabilir. Herhangi bir zararı olmadığı gibi alışkanlık yapması söz konusu değildir.

Önemli not: evde tuzlu su hazırlayarak çocukların burnuna sıkılması , burun içinde tahrişe neden olacağından bu tür girişimlerde bulunulmaması gerekir. Tuz miktarı fazla olduğunda burun içindeki dokuları tahrip eder ve burun kanamasına neden olabilir. Doğal deniz suyu ile evde hazırlanan tuzlu su aynı değildir.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740