Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş fırçalama rutininize ek olarak, bembeyaz dişler için doğal yollara başvurabilirsiniz. Doğal yollarla hazırlayacağınız çeşitli diş beyazlatma yöntemleri vardır. Malzemelerini kolayca edinebileceğiniz yöntemleri okumaya devam ediniz.

İlk yöntemimiz muz kabuğu; bir adet muzu yiyorsunuz ve kabuğunu atmıyorsunuz. Muz kabuğu ile birkaç dakika dişlerinizi fırçalayıp etkisini görebilirsiniz.  Fırçalama işleminden sonra ağzınızı çalkalayın ya da diş macunu ile dişlerinizi temizleyip işlemi bitirin.

İkinci yöntemimiz tuz; bir tutam tuzu diş fırçanızın üzerine koyup dişlerinizi güzelce fırçalayın. Fırçalama işleminden sonra ağzınızı çalkalayıp işlemi bitirin. Tuz, tadı gereği çok tercih edilmeyebilir.

Üçüncü yöntemimiz karbonat;  bir kabın içerisinde, bir tatlı kaşığı karbonat ve biraz suyu karıştırarak macun kıvamına getiriyoruz. Hazırladığınız macunu diş fırçanızın üzerine koyup birkaç dakika dişlerinizi fırçalayın. Bu karışım dişlerinizi beyazlatmanın yanında ağızdaki bakterileri öldürür ve plak tabakasını ortadan kaldırır.  Bu karışımı çok sık uygulamayın, çok sık uygularsanız ağızınızda hassasiyete sebep olur.

Dördüncü yöntemimiz limon; diş fırçanızın üzerine bir miktar limon sıkın ve birkaç dakika fırçalayın. Limon suyu sık uygulanmamalıdır, asidik maddedir ve hassasiyete sebep olabilir.

Beşinci yöntemimiz çilek; bir adet çileği ezip diş fırçanız yardımıyla dişlerinizi çilek ile fırçalayın. Çileğin tadı güzeldir fakat suyunun akıp bulaşmamasına dikkat ediniz.

Altıncı yöntemimiz karışım; bir çay kaşığı karbonat, bir çay kaşığı adaçayı, bir çay kaşığı tarçını bir kabın içerisinde karıştırın. Diş fırçası yardımıyla dişlerinizi fırçalayın. Tadı kötüdür ve ağızda kötü bir tat bırakacağı için işlem bitiminde diş macunu ile fırçalayabilirsiniz.

Yedinci ve son yöntemimiz ise hindistan cevizi yağı; Hindistan cevizi yağının faydaları saymakla bitmez ve bir faydası da diş beyazlatmasıdır. Buzdolabında sakladığınız Hindistan cevizi yağından biraz diş fırçanızın üzerine alın ve dişlerinizi fırçalayın. Hindistan cevizi yağını kesinlikle yutmadan ağzınızı çalkalayıp işlemi bitirin.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 20 Nisan 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740