Doğal Kırışıklık Önleyici Maske Hazırlama

Kırışıklık nasıl oluşur?

Cildin pürüzsüz ve sıkı görünümünü sağlayan kolajenler yaşlanmaya ve diğer zararlı etkenlere bağlı olarak vücutta azalır ve kırışıklıklar meydana gelir. Aynı şekilde cildin elastik yapısının kaybolması ciltte kırışıklık oluşmasına neden olmaktadır.

Kırışıklıklar ilk önce dudak çevresi ve göz çevresinde belirmeye başlar. Daha sonra tüm yüzde ve vücutta oluşmaya başlar. Kırışıkların tamamen giderilmesini sağlamak doğal yöntemler ile çok mümkün olmayacaktır. Doğal yöntemler sadece kırışıklıkların önlenmesini ve gecikmesini sağlar.

Kırışıklıklar oluşmadan önce önlem almak için cildinizi doğal maskeler ile beslenmeniz kırışıklıkların erken oluşmasını büyük ölçüde önleyecektir. Kırışıklık maskesi hazırlarken dikkat etmeniz gereken yüzde kıllanmaya neden olabilecek doğal ürünleri kullanmamanızdır. Cilt besleyici bir çok doğal ürün kıl oluşumunu sağlayabilir. Kırışıklık oluşmasını önlemek isterken cildinizdeki kıllar çoğalabilir.

Kırışıklık önleyici doğal maske tarifleri

bal ve süt maskesi

Bal ve süt maskesi

Kırışıklıklara önlem almak için bal ve sütün besleyici ve onarıcı etkisinden faydalanmanız gerekir. Bal, zengin içeriği ile cildin bakımını ve onarımını yapar. Süt, cildinizin daha sağlıklı ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Bir miktar bal ile sütü çok sıvı olmayacak şekilde karıştırın. Daha sonra cildinize sürün ve en az yarım saat bekletin. Bu işlemi haftada 1 defa yapmanız yeterlidir. Kırışıklık oluşmasını geciktirir. Cildi besler ve cildin bakımını yapar. Ayrıca cilt lekelerini azaltır ve cildinizi zararlı etkenlerden temizler.

yogurt-muz-maskesi

Yoğurt ile muz

Cilt için gerekli olan vitamin ve minerallerin bir çoğu yoğurt ile muzun içerisinde mevcuttur. Yoğurt cildi sakinleştirir ve sıkılaştırıcıdır. Muz ise içerisindeki besleyici vitaminler ile cildin daha sağlıklı ve parlak görünmesini sağlayacaktır. Bir kaşık yoğurt içerisine çeyrek muzu ezin ve karıştırın. Haftada 1 defa uygulamanız yeterli olacaktır. Kırıklıklar büyük ölçüde önlenir ve cildin rahatlamasını sağlar.

limon ve gülsuyu maskesi

Limon ve gülsuyu

Gülsuyu cilt güzelliği için bir çok alanda kullanılan ürünlerin arasındadır. Limon cildin daha gergin olmasını ve sıkılaşmasını sağlar. Gülsuyu ile limonu karıştırın ve bir pamuk yardımı ile cildinize sürün. Yaklaşık yarım saat bekledikten sonra yıkayın. Cildinizin daha sıkı olduğunu hissedersiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740