Doğru Zayıflama Yöntemleri

kilo-vermek

Doğru Zayıflama Yöntemleri

 

Türkiye’de ve gelişme de olan diğer dünya ülkelerinde doğru beslenme şekli büyük ölçüde değişiklik göstermiştir. İnsanlar artık tek bir birey olarak yaşamaya ve dünyaya ayak uydurmaya çalışırken daha fazla paketlenmiş içerisine katkı maddeleri konulmuş gıdaları tercih etmeye başlamışlardır. Çabuk yemek diye adlandırabileceğimiz ayaküstü tüketilebilir gıdalara düşkünlük artmış ve kontrolsüz kilo alımları başlamıştır.

 

 Fazla Kilo Almanın Nedenleri

 

            Yanlış beslenme seçimi, çok fazla kalorisi yüksek gıda seçimleri, çeşitli sebep ve rahatsızlıklardan kaynaklanan yavaş metabolizma, genetik yapıdaki baskınlık, çok hareket edememe gibi birçok neden fazla kilo alma nedenleri arasındadır.

 

Kilo vermek İçin Yapılması Gerekenler;

 

            Kilo vermenin en temel kuralı doğru beslenme ve hayatımızı buna göre istikrarlı bir şekilde devam ettirmektir. Birden kilo vermek yerine bir uzman gözetiminde bu süreci zamana yaymak en uygun yöntem olacaktır. Yavaş yavaş forma girmeye başladığınız da hem enerjiniz birden düşmeyecek hem de vücudunuzda ani kilo verme nedeniyle oluşabilecek sağlık sorunlarıyla karşılaşmamış olacaksınız. Boyunuz ve kilonuzun bir oranda olmasına özen gösterirseniz daha sağlıklı kilo verme işlemi uygulamış olursunuz.

 

Doğru ve Etkili Kilo Verme Yöntemleri

 

Hedefinizi belirleyin ve kararlı olun, motivasyonunuzu sürekli kendiniz destekleyin ve başaracağınıza inanın.

 

Her öğünden mutlaka yarım saat önce bir bardak su için, sade su içmek istemiyorsanız içerisine limon veya nane ilave edebilirsiniz, bu sayede öğünlerde daha az kalori almış olursunuz ve doymuş hissedersiniz. Mutlaka kahvaltı yapmaya özen gösterin ve bu öğünü atlamayın.

 

Hareket etmeye özen gösterin, hazır gıdalardan asitli ve şekerli içeceklerden uzak durun, öğünlerinizde karbonhidratı azaltarak protein alımına özen gösterin. Gün içinde bitkisel çayları özellikle yeşil çay için günde iki defadan fazla tüketmemeye çalışın, şekersiz ve kremasız kahve de içebilirsiniz. Önemli bir kaç püf nokta ile zayıflama konusunda size yardımcı olacaktır. En önemlisi motivasyonunuzu daima yüksek tutun, sabırlı olun ve  kilo vermeye devam edin.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 5 Şubat 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740