Doğum kontrol ilacı ile saç dökülmesi engellenir mi?

Doğum kontrol ilacı nedir?

Doğum kontrol ilaçlarının asıl amacı gebelik oluşumunu önlemektir. Ancak bazı durumlarda bayanlarda akne oluşumunu önlemek için doktorlar tarafından hastalara önerilir. Doğum kontrol ilaçlarının saç dökülmesini engellemek ve saçları daha hızlı uzatmak gibi bir etkisi olduğu öne sürülmektedir. Bu konuda herhangi bir çalışması bulunmamaktadır ve saç dökülmesini önlediği yönde çok fazla olumlu etkileri görülmemiştir.

Doğum kontrol ilaçlarının saç dökülmesini önlediği yönde etkileri olduğu düşünülmekte ancak sadece  hormon bozukluğundan dolayı oluşan saç dökülmesinde etkili olduğu bilinmektedir. Her saç dökülmesi hormon bozukluğundan dolayı olmayabilir. Saç dökülmesinin en büyük nedeni saç köklerini besleyen kılcal damarların tıkanması sonucunda saçların yeterince beslenememesidir. Böylece saçlar giderek zayıflar ve dökülür.

Saçlar için doğum kontrol ilacı kullanmadan önce saçların ne için döküldüğünü araştırmak ve cildiye uzmanından yardım istemeniz gerekmektedir. Bu konuda size en doğru tedavi cildiye uzmanı tarafından yapılır. Çok fazla tavsiye edilen bir yöntem olmayan doğum kontrol ilacı ile saç dökülmesini engellemek için şampuanın içerisine katılması gerekir. Herhangi bir olumsuz etkisi söz konusu olmayabilir. Ancak etki göremediğiniz durumda hayal kırıklığı ile karşı karşıya kalınabilir.

sac dogum kontrol dökülme

Saç dökülmemesi için doğum kontrol ilacı nasıl kullanılır?

Saç dökülmesini önlemek ve saçları daha hızlı uzatmak için 1 adet doğum kontrol ilacı 1 şişe şampuan içerisine ezilip toz haline getirilerek katılır. Daha sonra ince bir çubuk yardımı ile şampuan karıştırılır. Karışım hazırlandığında saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Şampuan saçlara sürüldüğünde en az 1 dakika saçlı deride bekletilmesi uygundur.

dogum-kontrol-hapi

 

 

 

Saç besleyici doğal yöntemler ilk tercihiniz olsun!

Saçları beslemek ve daha güçlü bir hale getirmek için kimyasal yöntemler yerine doğal yöntemler tercih edebilirsiniz. Saç beslemek için doğal yöntemler kullanmak çok aşırı faydası olmasa dahi saçlarınıza ve vücudunuza zarar vermeyecektir.

Doğal saç besleyici yağları birbiri ile karıştırıp güçlü bir saç besleyici elde edebilirsiniz. Hazırladığınız karışımı haftalık olarak saçlara sürdüğünüzde saçlarınız dökülmelere karşı daha güçlü ve sağlıklı olur.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 21 Temmuz 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740