Dökülen saçlar tekrar çıkar mı?

Dökülen saçların yeniden çıkması

Dökülen saçlar için halk arasında genellikle o bölgede bir daha saç çıkmaz kanısı bulunuyor olsa da bu bir rivayetten ibaret.

 

Dökülen saçların yeniden çıkması mümkün olmakla beraber, her kişinin saç dökülmesi probleminin farklı olması sebebiyle saçların yeniden çıksa bile çıkış süreleri birbirinden farklılık gösterebilir.

 

Dökülen saçların yeniden çıkması için doğal çözümler uygulanabileceği, bilimsel çözümler de uygulanabilir durumdadır.

 

Günümüzde bir çok insanın saç problemi yaşaması sebebiyle, dökülen saçların tekrar çıkmasını sağlamak üzerine pek çok farklı yöntem mevcuttur.

 

Uygulanacak yöntemler sayesinde dökülen saçların çıkmasındaki doğal sürece ekstra bir katkı sağlanabiliyor. Doğru ve düzenli uygulamaların yapılması neticesinde, dökülen saçların çıkma süresi en aza indirilebilir.

Dökülen Saçlarımın Çıkmasını Hızlandırmak için Neler Yapabilirim?

 

Dökülen saçların hızlı çıkmasını sağlamak için farklı ürünler kullanabilirsiniz. Her şeyden önce dökülme yaşanan saçlarınızın sağlığını gözden geçirmelisiniz.

 

Kimyasal bazlı ürünler kullanıyorsanız muhtemelen saç dökülmeniz hızlanacak ve bunun neticesinde kalıcı hale gelecektir.

 

Bu nedenle kimyasal ürün kullanımına son vermeli ve bitkisel bazlı ürünler kullanmaya başlamalısınız.

Dökülen saçların tekrar çıkma süresi ise sağlıklı bir insanda saç telinde ortalama olarak 2-3 haftalık bir süreçtir.

 

Saç dökülmesi yaşayanlar için dökülen saçları geri kazandırabilecek yöntemlerin uygulanması sayesinde bu süre 1-1,5 haftaya kadar indirilebilir.

 

Saçların tekrar çıkmasını hızlandıracak uygulamaların yapılmasının ardından saçlar kısa kestirilmeli, dinlendirilmeli ve doğal haline bırakılmalıdır.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Eylül 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Dökülen saçlar tekrar çıkar mı? (1 Yorum)

  1. Saçlarım da dökülme var açılmalar da olmaya başladı doktora gittim testler yaptırdım ama hiçbir sorun çıkmadı. Saç çıkarıcı keratin seti kullanmaya başladım tavsiye üzerine saçlarım da dökülme durdu açılmalarda da etkisi olmaya başladı. Bu kadar zaman dökülme ve açılmayı boşa takmışım kafama saç çıkarıcı titanyum seti çözümmüş.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740