Efa-Vit şurup nedir? Faydaları nelerdir?

Efa-Vit şurup nedir?

Efa-Vit şurup balık yağı, multivitamin ve mineralleri içeren şuruptur. 1 yaş üzeri çocuklarda gelişimlerine destek amaçlı kullanılan multivitamin ve mineral desteğidir. Ayrıca içeriğindeki balık yağı sayesinde çocuklarda beden ve zihin gelişimine katkıda bulunur.

Efa-Vit şurup içerisindeki vitaminler ile çocuklarda bağışıklık sistemini destekleyerek hastalıklara karşı koruma sağlar. İçerdiği D vitamini çocukların kemik gelişimine katkı sağlar. E vitamini sağlıklı saç ve cilt için oldukça önemlidir. C vitamini çocukların vücut direncinin artmasına yardımcı olur ve aynı zamanda bağışıklık sistemine destek olur. Efa-Vit şurup içerisindeki A vitamini ise vücut dokularının gelişimine destek olur.

Efa-Vit şurup içerisinde bulunan balık yağı çocukların gelişimine destek olmaktadır. Balık yağı çocukların kalp damar yapısının daha sağlıklı oluşması için, dokuların oluşumu için ve kemik gelişimi için faydalı olmaktadır. Ayrıca beyin gelişimini destekleyerek çocukların zihinsel becerilerini geliştirmesini sağlar. Öğrenme çağındaki çocukların öğrenim kabiliyetini artırır.

Efa-Vit şurup içeriğindeki omega 3; NEO-3 ve WisdOM-3 teknolojisi kullanılarak üretilmiştir. Bu teknoloji sayesinde balık yağının kokusu en aza indirilmiştir. Ayrıca vücuda emilimi arttırılmış ve bu sayede etkisi artmıştır.

Efa-Vit şurup içeriği nedir?

 • 2 tatlı kaşığı (10 ml) Efa-Vit şurup içeriği;
 • 1050 mg omega 3 içerisinde; 500 mg EPA, 340 mg DHA vardır.
 • A vitamini 800 mcg
 • Biotin (B7 vitamini, H vitamini) 150 mcg
 • Folik asit ( B9 vitamini) 200 mcg
 • B3 vitamini ( niasin) 18 mg
 • B5 vitamini (Pantotenik asit) 6 mg
 • B2 vitamini ( Riboflavin) 1,6 mg
 • B12 vitamini (siyanokobalamin) 1 mcg
 • B1 vitamini ( Tiamin) 1,4 mg
 • B6 vitamini (piridoksin) 2 mg
 • C vitamini (Askorbik asit) 60 mg
 • D vitamini 5 mcg
 • E vitamini 10 mg

Efa-Vit şurubun çocuklara faydaları nelerdir?

efavit şurup

Efa-Vit şurup çocukların vücut savunma sistemini güçlendirerek bakteri, virüs ve diğer zararlı mikroorganizmalara karşı koruma sağlar. Özellikle kış aylarında salgın hastalık zamanlarında vücuda destek amaçlı kullanılması önerilir.

Efa-Vit şurup gelişim geriliği olan çocuklarda kullanılabilir. Kendi yaş gruplarına göre boyu ve kilosu geriden gelen çocukların gelişimlerine destek olur.

Hastalık zamanında çocukların bağışıklık sistemine destek amaçlı kullanılır. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı vücudu korur.

İştah problemi olan çocukların vitaminsiz kalmamaları için kullanılabilir. İştahsız çocuklar yeterince vitamin alamaz ve vücut dirençleri düşer. Vücut direnci düştüğünde hastalıklara karşı koruma sağlanamaz. Aynı zamanda gelişim geriliği problemi yaşanabilir.

Efa-Vit şurup içerisindeki balık yağı çocukların büyümesine ve gelişmesine yardımcı olur. Balık yağının içinde bulunan omega 3 yağ asitleri beden gelişimi ve zihin gelişiminde katkıda bulunur. Omega 3 içerisindeki Epa ve Dha vücut gelişiminde katkı sağlar.

Epa; çocuklarda dokuların gelişmesi ve sağlığı için faydalıdır.

Dha; çocuklarda zihinsel gelişim ve öğrenme kabiliyetinin artmasını sağlar.

Efa-Vit şurup nasıl kullanılır?

Efa-Vit şurup 1 yaş üzeri çocukların kullanımı için uygundur.

1 yaşından 4 yaşına kadar olan çocuklarda günde 1 tatlı kaşığı önerilir.

4 yaşından büyük çocuklarda iştahsız ise 2 tatlı kaşığı (10 ml), iştahsız değilse 1 tatlı kaşığı önerilir.

12 yaş üzeri çocuklarda 2 tatlı kaşığı verilmesi yeterlidir.

Efa-Vit şurup kullanım süresi

Efa-Vit şurup kapağı açıldıktan en geç 45 gün içerisinde tüketilmelidir. Bu süre içerisinde serin ve güneş görmeyen bir ortamda saklanmalıdır.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 30 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740