Elma sirkesi zayıflatır mı?

Elma sirkesi

Çoğunlukla salatalarda kullanılan elma sirkesi, son zamanlarda bayanlar tarafından cilt sağlığı ve güzellik amacı ile kullanılmaya başlanmıştır. Antiseptik ve mikrop öldürücü özelliği bulunan elma sirkesi, cilt üzerinde meydana gelen sivilce enfeksiyonlarında etkili olduğu bilinmektedir. Ayrıca yağ yakıcı özelliği bulunan elma sirkesinin kolesterol düşürücü özelliğinin yanısıra zayıflamak amaçlı kullanılmaktadır. Elma sirkesinin zayıflattığı yönde bilimsel bir araştırma yoktur. Ancak tüm dünyada popüler olmuş ve bir çok kişi tarafından kullanılmaktadır.

Elma sirkesi ile nasıl zayıflanır?

Elma sirkesinin yağ yakıcı özelliğinden faydalanılarak zayıflama gerçekleşebilir. Elma sirkesi içildiğinde bağırsaklarda bulunan yağların parçalanmasına ve yakılmasına neden olarak vücuda depolanmasını engeller. Bu sayede zayıflamaya yardımcı olur. Tabi ki zayıflamak için kişinin gayret göstermesi  gerekmektedir. Zayıflama için kullanılan her ürün (çay, bitkisel ürünler vs) yanında destek amaçlı elma sirkesi kullanılabilir.

elma-sirkesi

 

Elma sirkesinin zayıflamaya yardımcı olacak diğer etkisi ise tok tutma özelliğidir. Sabah aç karına içilen 2 yemek kaşığı elma sirkesi, tokluk hissi vererek kişinin daha az beslenmesini sağlar.

Zayıflama için kullanacağınız her ne olursa olsun sadece zayıflamanıza yardımcı olarak sizin daha fazla kilo vermenizi sağlar. Kişinin zayıflama için gayret göstermemesi  halinde zayıflatıcı özelliği bulunan ürünlerin size hiçbir faydası olmaz. Bu nedenle öncelikle sağlıklı beslenme ve spor yapmak şarttır. Zayıflamak için çok ağır diyet yapmanıza gerek yoktur. Yediğinize ve içtiğinize dikkat ederek ve spor ile birlikte istediğiniz kiloya gelebilirsiniz.

elma-sirkesi

Kilo verirken, acele edilmemeli ve sabırlı olunmalıdır. Hızlı kilo vermek vücut dengesini bozabilir. Ayrıca hızlı verilen kilonun geri dönüşü hızlı olabilir. Çünkü vücut kaybettiği kiloyu hemen yerine koymak için çaba gösterecektir. Ancak daha sakin  kilo verilirse vücut gelinen kiloya alışır ve geri dönüşü için çaba göstermez. Ayrıca vücudun kilo kaybından dolayı dengesi bozulmaz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Temmuz 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740