En iyi pişik kremleri hangileridir?

Pişik nedir?

Pişik çoğu zaman nemden ve havasızlıktan kaynaklanan cilt üzerindeki kızarıklıktır. Pişik denince ilk akla gelen bebeklerin poposunda oluşan cilt enfeksiyonlarıdır. En çok pişik enfeksiyonuna burada rastlanır. Ancak bazı durumlarda yetişkinlerde koltuk altında, kasıklarda ve fazla kilolu kişilerde derinin kıvrımlı olduğu bölgelerde oluşabilmektedir.

Pişik oluşumunu tedavi etmek için en iyi yöntemlerden biri pişik kremi kullanmaktadır. Ancak pişik kremleri pişiğin oluşumuna göre kullanılır. Örneğin zeytin yağlı pişik kremleri yara oluşmuş ve kanamalı pişiklerde tercih edilmemelidir. Çünkü zeytin yağı yara enfeksiyonuna sürüldüğünde yanma yapabilir. Bu durum bebeklerde huzursuzluğa neden olabilir.

Kortizon içeren pişik kremleri aşırı kullanılmamalıdır. Bir kaç gün kullanıp pişik iyileşmeye başlayınca bırakılmalıdır. Kortizon hızlı iyileştirir, ancak  cilde zararı bulunmaktadır. Deriyi inceltebilir ve hassasiyet oluşturur. Bu yüzden kortizon içeren kremler 3 günden fazla kullanılmamalıdır.

Bunların dışında pişigi iyileştirmek kadar önlemek en doğru tercihtir. Pişik oluşumunu önlemek için pişik önleyici kremler kullanabilirsiniz. Ayrıca pişik oluşabilecek bölgeleri kuru kalmasını sağlayabilirsiniz. Bebeğiniz için doğru ıslak mendil ve bez kullanımı pişik oluşumunu büyük ölçüde engeller.

En iyi pişik kremleri hangileridir?

Bepanthol pişik önleyici merhem

Pişigi iyileştirmekten ziyade önleyici özelliği bulunan en iyi merhemler den biridir. Bebeğinizin hassas ve ince cildinde koruyucu tabaka oluşturarak pişik oluşumunu büyük ölçüde engeller. Günlük kullanım için uygundur. Her alt değişiminden sonra kullanılabilir.

bepanthol-baby-pisik-onleyici-merhem

Sudo krem

Sudo krem kortizon içermeyen cilt bakım kremlerinden biridir. Cildi yumuşatır ve nemlendirir. Pişik oluşumunu önlemek amaçlı veya oluşan pişiğin giderilmesinde kullanılabilir. Sudo krem sadece pişik kremi olarak değil cilt üzerinde oluşan diğer lezyonlar için kullanılabilmektedir.

sudocrem-pisik-kremi

Desitin krem

Desitin çoğunlukla pişik önleyici olarak kullanılmaktadır. İçeriği nemlendirici ve yumuşatıcı özelliğe sahiptir. Sürüldüğünden itibaren cildi rahatlatır ve yatıştırır.

desitin-pisik-kremi

Mustela pişik kremi

En çok tercih edilen pişik kremleri arasındadır. Oluşmuş pişiğin giderilmesinde ve pişiğin önlenmesinde kullanılabilecek en iyi kremler arasındadır. Mustela bayisi olan eczanelerde satılmaktadır.

mustela-vitamin-barrier-1-2-3-pisik-kremi

Zdrave krem (muhacir kremi)

Bir çok yerde bulunmayabilir. Ruhsatı bulunmadığından eczanelerde satılmaz. Ancak pişik için kullanılabilecek en iyi kremlerden biridir. Oluşmuş pişiğin giderilmesinde ve pişiğin önlenmesinde kullanılabilir.

zdrave-cilt-onarici-bebe-kremi-sivilce-ve-cilt-onarici

Mutus pişik kremi

İçeriğinde bulunan kantaron yağı cildi besler ve onarır. Ayrıca nemlendirici ve rahatlatıcı özelliği sayesinde pişiğin iyileşmesini sağlar. Aynı zamanda pişik önleyici olarak kullanılabilir.

mutus-pisik

 

Hamazinc krem

Hamazinc krem en iyi pişik kremleri arasındadır. İçeriğindeki etken maddeler pişiğin iyileşmesini ve cildin daha kısa sürede onarılmasını sağlar. Her türlü pişiklerde kullanılabilecek en iyi pişik kremleri arasındadır.

hamazinc-krem

Popolin krem

Popolin pişik kreminin bir kaç çeşidi bulunmaktadır. Popolin omega krem, içeriğinde jojoba yağı, macadamia yağı ve omega yağ asitleri bulundurmaktadır. Bu sayede cildin daha hızlı onarılmasını sağlar ve cildi korur. Popolin krem (pembe renkli kutu) ise pişik önleyici özelliği ile pişiğin oluşmasını büyük oranda önler.

popolin-pisik-kremi

popolin-omega-pisik-kremi

Oksizinc pişik kremi (%20 çinko oksit)

Oksizinc pişik önleyici krem cildi nemlendirir ve korur. Pişik önleyici olarak günde 1 defa bebeğin alt değişiminden sonra kullanılabilir. Panthenol ve çinko oksit karışımı içeriği ile tercih edilen en iyi pişik kremleri arasındadır. Ayrıca içeriğinde bulunan çay ağacı yağı cildin daha kısa sürede toparlanmasını sağlar.

oksizinc-20

Oksizinc pişik kremi (%40 çinko oksit)

Oksizinc pişik kreminin diğer çeşididir. İçeriğinde %40 çinko oksit, balık yağı ve diğer yardımcı maddeler bulunmaktadır. Pişikten koruyucu özelliği bulunmakta ve iyileştirme etkisi bulunmaktadır. Sürüldüğü bölgede koruyucu tabaka oluşturarak pişiğin oluşmasını önler.

oksizinc-40-cinko-oksit-krem-40-gr

Travocort veya Travazol krem

Travocort veya travazol kremler pişiğin iyileşmesi için kullanılabilecek en etkili kremler arasındadır. İkisinin içeriği birbiri ile aynıdır, yani eşdeğerdir. İçeriğinde bulunan kortizon ile pişiğin çok kısa sürede iyileşmesini sağlar. Koruyucu olarak kullanılmaz. Uzun süre kullanımda zararları olabileceğinden en fazla 3 gün kullanılması önerilir. Büyük olasılıkla 3 gün içerisinde pişik geçmeye başlayacaktır. Daha sonra koruyucu kremler kullanılabilir.

travazol-krem

Dermo trosyd krem

Dermo trosyd krem çoğunlukla mantar enfeksiyonlarında kullanılan bir kremdir. Pişik enfeksiyonuna çoğunlukla mantar bakterileri neden olduğundan, pişik kremi olarak ta kullanılabilir. İçeriğinde kortizon bulunmaz.

dermo-trosyd-krem-mantar-kasinti-pisik

Hametan merhem

Hametan merhem ve krem çeşidi ile pişiğin iyileşmesinde kullanılabilir. Ayrıca yanıklarda ve tahrişlerde cildi onarıcı etkisi bulunmaktadır. Pişik olan bölgeye sabah ve akşam sürülebilir. Pişik ilerlemiş ise günde 3 – 4 kez sürülebilir. Pişik için çoğunlukla merhem formu önerilir. İçeriği yağlı olduğundan ciltte uzun süre kalıcı olabilmektedir. Kortizon içermez.

hametan-merhem

Basiscreme

Basiscreme pişik için kullanılabilecek en iyi kremler içindedir. İçeriğinde nemlendirici ve cildi yumuşatıcı özelliği bulunan maddeler mevcuttur. Basiscreme pişik giderici ve önleyici olarak kullanılabilir.

basiscreme_baby

Biobaby pişik kremi

Biobaby pişik kremi bitkisel içeriği ile en çok tercih edilen pişik kremleri arasındadır. İçeriğinde çörek otu yağı, ceviz yağı ve omega yağ asitleri bulunmaktadır. Cildin en kısa sürede toparlanmasını sağlar. Ayrıca koruyucu özelliği ile pişik önleyici olarak kullanılabilir.

biobaby-pisik

Sebamed pişik kremi

Sebamed pişik kremi çoğunlukla önleyici olarak kullanılmaktadır. Ayrıca cildin iyileşmesine katkı sağlar. Nemlendirici ve onarıcı özelliği bulunmaktadır. Pişik enfeksiyonuna karşı cilt üzerinde bariyer oluşturarak pişiğin oluşmasını engeller.

sebamed-pisik-onleyici

Bella B pişik kremi

Bella B pişik kremi içeriğindeki bitkisel yağlar ile pişiğin önlenmesinde ve oluşan pişiğin giderilmesinde kullanılabilecek en etkili kremlerden biridir. Doğal içeriği sayesinde çocuğun cildine zarar vermez.

bella-b-pisik-kremi

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Temmuz 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

En iyi pişik kremleri hangileridir? (6 Yorum)

  1. Travazol üstüne pişik kremi tanımam 3 gün travazol yeterli oluyor

  2. Bebeğim pişik olduğunda trosyd ve bepanthol kullandım aynı anda gayet memnundum

  3. Benim bebeğime muhacır kremi iyi geldi fiyatıda uygun bence iyi.

  4. Çok teşekkür ederim size aradığım bilgiyi buldum hepsini tek tek sıralamışsınız çok güzel çok sağolun.

  5. Bütün pişik kremlerini kullandım hepside biraz azaltıyor sonra yine aynısı oluyor sizce ne yapmalıyım


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740