Enterogermina Nedir? Ne İşe Yarar?

Enterogermina nedir?

Enterogermina bağırsak florasının dengesini sağlayan probiyotik mikroorganizmalardır. Probiyotikler bağırsaklarda sindirime destek olur ve bağırsak hareketlerinin düzene girmesini sağlar. Başlıca bağırsak bozuklukları olan ishal ve kabızlığın giderilmesi için kullanılmaktadır.

Enterogermina 4 yaş üstü çocukların kullanımı için uygundur. 4 yaşından 12 yaşına kadar günde 1 flakon tüketilmesi yeterlidir. 12 yaşından büyüklerin günde 2 flakon tüketmesi gerekir. Aç karına tüketilmesi vücuda daha faydalı olur.

Probiyotikler hangi zamanlarda kullanılır?

Probiyotikler bağırsaklarda florasının bozulması sonrasında kullanılmalıdır. Bağırsak florası zararlı bakteriler tarafından istilaya uğradığında vitaminler vücuda alınamaz ve vücutta güçsüzlük belirtileri başlar. Ayrıca vücutta sıvı kaybı ciddi problemlere neden olabilir. Bağırsak florasının kendiliğinden düzelmesi oldukça zaman alır. Bu süre zarfında enterogermina kullanmanız halinde bağırsak florası daha kısa sürede toparlanır.

Antibiyotik vb bağırsak florasının bozulmasına neden olan ilaçlar ile birlikte probiyotik kullanılabilir. Antibiyotiğin bağırsak florasına vermiş olduğu zararı en aza indirir.

enterogermin

Enterogermina ne işe yarar?

Enterogermina bağırsak florasının yenilenmesini sağlar ve bağırsak hastalıklarını önler. İshal ve kabızlık gibi bağırsak problemlerinin giderilmesinde kullanılır.

Enterogermina içeriğinde yer alan bacillus clausii sporları dayanıklı bir yapıya sahip olduğu için mide asitinden hasar görmeden bağırsak florasına ulaşabilir ve burada çoğalır.

Bağırsaklarında şişkinlik problemi olan kişiler kullanabilir. Özelikle yetişkinlerde yemeklerden sonra oluşan şişkinlikler için kullanılabilir. Günde 2 defa yemeklerden önce alınabilir.

Enterogermina hazımsızlık problemine karşı kullanılabilir. Yemeklerde sonra oluşan hazımsızlığın giderilmesi için kullanılabilir.

Enterogermina bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Bağırsak florasında çoğalan vücut için faydalı bakteriler bağışıklık sistemine destek olarak hastalıklara karşı koruma sağlar.

Enterogermina kadınlarda oluşan vajinal enfeksiyonlara karşı kullanılabilir. Vajinada bulunan faydalı bakterilerin çoğalmasına yardımcı olur ve vajinal hastalıklara karşı koruma sağlar. Ayrıca idrar yolu enfeksiyonlarına karşı kullanılabilir.

Ülseratif kolit ve crohn hastalığında bağırsakların düzene girmesi için ve zararlı mikroorganizmaların dışarı atılması için kullanılabilir.

Enterogermina bağırsaklarda bulunan ve hastalıklara neden olan bakterileri bağırsaklardan temizler. Bağırsaklarda bulunan bakteri ve diğer zararlı mikroorganizmaları temizleyerek hemoroid oluşumunu büyük ölçüde engeller.

enterogerminaa

 

Enterogermina nasıl kullanılır?

Enterogermina4-10 yaş arası çocuklarda günde 1 flakon aç karına tüketilmesi önerilir. Yetişkinlerde ise sabah ve akşam olmak üzere günde 2 flakon tüketilmesi önerilmektedir.

Kullanmadan önce flakonu çalkalayın. Enterogermina flakonu yoğurt içerisine katıp veya direk ağıza dökerek içerbilirsiniz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 27 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Enterogermina Nedir? Ne İşe Yarar? (2 Yorum)

  1. kullandım ve verdğim para için gerçekten pişman oldum gidip eczaneden ucuz bir ishal ilacı alsaydım daha memnun kalırdım herhalde o yüzden tavsiye etmiyorum.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740