Epimedium ve Cinsel Sağlık

Epimedium nedir?

Epimedium faydaları nelerdir?

 

Epimedium (keşişkülahı), çoğunlukla Orta Asya’da yetişen , çiçekli ve otsu bir bitkidir. Afrodizyak etkisi sebebiyle bazı yörelerde bu bitkiye azgın teke otu denmektedir. Anavatanı Orta Asya olan bu bitkinin Avrupa da hibrid ve sera ortamlarında yetiştirilmektedir. Epimedium bitkisinin afrodizyak etkisi için yaprakları kullanılmaktadır.

Epimedium faydaları

  • Cinsel isteği arttırır.
  • Sperm sayısını ve kalitesini artırır.
  • Cinsel uyarıcı etkisi bulunmaktadır.
  • Yorgunluk ve halsizlik için kullanılır.
  • Tansiyon düşürücü etkisi vardır.
  • Kalp sağlığı için faydalıdır.
  • Konsantrasyonu ve odaklanmayı artırır.
  • Beyin damarlarını açarak hafızayı güçlendirir.

Piyasada bulunan epimedium formları tablet, macun , toz, solüsyon ve çeşitli yiyeceklerin içerisine katılarak çikolata formu üretilmiştir. Son zamanlarda epimediumlu kahveler piyasaya sunulmuştur. Epimedium erkekler ve bayanlar tarafından kullanılabilir. Özellikle çocuk sahibi olamayan kişilerin kullanması faydalı olacaktır. Cinsel istek haricinde sperm  sayısını ve kalitesini artırdığı için çocuk sahibi olmak isteyenler kullanabilirler. Bayanlarda menopoz döneminin etkisiyle oluşan cinsel isteksizlik için epimedium içeren formlardan kullanabilirler. Cinsel isteği ve ilişki kalitesini artırmak için zararsız ve doğal yöntemlerden biridir. Cinsel ilişkiden en az yarım saat önce alınmalıdır. Vücutta etki göstermesi için en az yarım saat gerekir.

Uyarıcı etkisi ile vücuda dinçlik ve zindelik verir. Epimedium kullanan kişilerde yorgunluk ve halsizlik belirtilerinin en aza indiği gözlemlenmiştir. Bu etkisi için günlük olarak az miktarda epimedium macunu tüketilebilir. Vücuda zindelik ve uyanıklık verir. Odaklanma problemi olan kişilerde kullanılabilir.

Çocukları olmayan ve sperm kalitesi düşük erkeklerde düzenli olarak kullanılması tavsiye edilmektedir. Epimedium kapsül veya macunundan günlük olarak tüketilmesi çocuk sahibi olmak isteyen ve sperm sayısının azlığı ve spermlerin kalitesiz olması nedeniyle çocuk sahibi olamayan kişilerin kullanması tavsiye edilen bitkisel takviyedir.

Epimedium bitkisi özellikle ileri yaştaki erkeklerin sertleşme problemine kullanabilecekleri bitkisel destektir. Cinsel güç artırıcı ve sertleşme sağlayıcı bitkisel takviyedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 10 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740