Erken Boşalma Nedenleri

Erken boşalma nedenleri

 

Erken boşalma sorunu cinsel problem ve ilişkide dengesizliktir. Erken boşalma sorunu psikolojik bozukluk ve heyecandan kaynaklanabilir. Erken boşalma cinsel hastalık değildir. Erken boşalma için kullanılacak haricen sürülen krem ve losyonlar büyük ölçüde işe yaramaktadır. Haricen sürülen sprey ve kremler geçici çözüm olsa da kişi erken boşalmadığını fark edince psikolojik olarak düzelme sağlanabilir.

Erken boşalma nasıl önlenebilir?

İlk olarak kişi kendini cinsel ilişkiye hazır hissetmesi ve ilişki anında kendini kontrol etmesi gerekir. İlişkiden önce karşı cins ile bir kaç kelime sohbet etmek erken boşalma için faydalı olacaktır. Psikojik olarak kendini rahat hissetmek en önemli etkendir.

Erken boşalma probleminde kalıcı bir çözüm için psikolog yardımı alınabilir.

Kullanılan krem ve solüsyonların çoğunda lokal uyuşturucu özellik bulunduğundan çok fazla kullanılması önerilmemektedir. Geçici bir çözüm olduğu için sürekli kullanma gereği duyulabilir.

Geciktirici sprey ve kremler ilişkiden en az yarım saat önce cinsel organa yeteri kadar sürülmesi gerekir. Krem ve spreylerin aşırı kullanımı cinsel organda sertleşme sorunu oluşturabilir. Krem ve spreyler sürüldükten sonra bir süre beklenmelidir. Uyuşturma özelliği olduğundan karşı tarafında bundan etkilenmemesi için sürüldükten bir süre sonra cinsel ilişkiye girilmesi daha sağlıklı olacaktır.

Erken boşalma daha çok genç yaşlarda ortaya çıkar. Her 10 kişiden 5 inde görülebilir. Erken boşalma yaş ilerledikçe ve eşler birbirine alıştıkça azalır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 17 Ekim 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740