Ev Yapımı Sivilce Maskeleri


Her cinsten, her yaştan insanın istediği şeyler başında pürüzsüz bir cilt gelmektedir. Böyle bir cilde ulaşmak için yapılması gereken bazı yöntem ve maskeler vardır. Yapılan maskeler haricinde yüzdeki sivilceyi sıkmak yeni sivilcelerin oluşumunu tetikleyen en önemli sebeplerden bir tanesidir. Cildinize iyi gelebilecek bazı maskeleri uyguladıkça ve gerekli ve düzenli beslediğinizde yüzünüzdeki sivilcelerinizin ve bunların oluşumunu engellediğini göreceksiniz. Sivilce için birçok maske ve cilt temizleme yöntemi bulunmaktadır. Sivilce oluşumlarını engellemek için bazı maskeleri düzenli olarak kullanırsanız eğer bu oluşumları engelleyebilir, oluşan sivilcelerinizi söndürmeyi başarabileceksiniz. Cildinizde ki bu oluşumları engellemek için size sivilce maskesi tarifleri yardımcı olacaktır.

  ZERDEÇAL MASKESİ: Cildinizde oluşan sivilcelerinize  evde kolaylıkla yapabileceğiniz ve uygulayabileceğiniz bir sivilce maskesidir. İçeriğinde ise pirinç unu, zerdeçal, bal, yoğurt, isteğe göre de çok az hindistancevizi yağı katabilirsiniz.

        Tek sıkıntılı bir yanı ise zerdeçalın sarılığından dolayı cildinizde biraz sarı rengin kalmasıdır. Bu maskeyi daha çok duştan önce haftada iki kez yapmanız yeterlidir. Fazla yoğurt ve bal katmayın maskenin kıvamı krem kıvamında olması gerekmektedir.

 YAŞ MAYA MASKESİ: Mayanın sivilceyi kuruttuğu herkes tarafından bilinmektedir. Bu maskeyi hazırlarken süt ile birleştirip karıştırınca krem kıvamına getirip uygulayınız. Koyu renkte ve iltihaplı olan sivilcenizin üzerine sürdüğünüzde sivilcenin rengini hem açacak hem de iltihabını kurutmaya yardımcı olacaktır.

 MADEN SUYU: İçeriğinde bulunan mineraller sayesinde cilde hem bakım yapar ölü derilerden arındırır hem de sivilce oluşumu engellemektedir. Bunu elma sirkesi ile birleştirip uygular iseniz daha etkili olacaktır.

    LİMON-BAL MASKESİ: Limon ve bal karışımı elde edip sivilce oluşumlarını engelleyebilirsiniz. Bu sivilcelerinizi engelleyebileceği gibi cildinizde parlaklık ve canlılık getirir. Daha pamuksu bir cilt elde edebilirsiniz.

 ÇİLEK-YOĞURT MASKESİ: Meyvelerin eşsiz lezzetlerinden başka olarak birçok yararından da faydalanabilirsiniz. Sivilce oluşumlarını etkileyen en önemli faktörler arasında yağlı cilt gelmektedir. Sivilce maskesi yapmadan önce eğer yağlı cildinize bir çözüm bulmak istiyorsanız bu maskeyi uygulayabilirsiniz. 4-5 adet çilek, 2-3 kaşık yoğurt ile elde edebilirsiniz

            Yoğurt ve çileği tam tutarında ekleyiniz. Yoğurdu fazla koyduğunuzda iyi bir kıvam elde edemeyebilirsiniz. Bunun da hem uygulamasında zorlanırsınız hem de sürdükten sonra akma yapacaktır. Tam bir krem kıvamına getirdiğiniz de hem sürümü kolay olacak hem de daha etkili olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Nisan 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Ev Yapımı Sivilce Maskeleri (1 Yorum)

  1. Merhaba benim cildim çok yağlıydı haftalık olarak kil maskesi yaptım yüzümdeki yağ oranı azaldı ve hiçbir zararı olmadı sonrada bitkisel temizleme jellerini kullandım çok iyi geldi. Bence kimyasal kremler yerine doğal ürünler kullanmanızı tavsiye ederim. Hem zararsız hemde etkili oluyor.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740