Evde Zayıflamak İçin Kürler


Çoğu insan fazla kilolarından kurtulmak için spor salonuna ve diyetisyene gidecek vakti ve parayı bulamadığı için yaşadıkları yerde zayıflama yollarına başvurmaktadır. Özellikle çalışmayan evli durumdaki bayanların çoğu temizlik, yemek yapılması, çocuklar ile ilgilenilmesi gibi işler ile uğraştığından ve sürekli evde olduklarından vakit bulamaz. Ama istediğiniz kiloya ulaşmak için birçok kür çeşitleri vardır.

Temel Beslenme Programları

En temel olarak herkesin bildiği gibi kilo vermek için beslenmenize dikkat etmelisiniz. Gün içerisinde yiyip içtiğin bütün ürünler gece uyurken bile sizin kilolarınızı etkilemektedir. Genel olarak uzmanlar da kişilerin öğünlerini özenle ve en az şekilde vücuda kalori aldıracak biçimde hazırlanmasını tavsiye ederler. Bu durum her öğün için geçerlidir.

Kahvaltı

Kahvaltı gerçekten de günün en önemli öğünüdür. Eğer düzgün ve sağlıklı bir kahvaltı yaparsanız gün içerisin de vücudunuzdaki verim ve enerjide bir o kadar düzgün olur. Kahvaltılar da size yumurta, peynir, doğal bal gibi kilo almanıza sebep olmayacak ve size gerekli vitaminleri sağlayacak ürünleri tüketmeniz gerekmektedir. Sabahları çok fazla tüketmediğiniz ve tahıllı ekmekler tükettiğiniz sürece ekmek yemeniz sizin kilo almanızı etkilemez aksi durumlarda kahvaltı deyip aşırı şekilde ekmek, poğaça gibi gıdaları tüketirseniz kilo alırsınız.

Öğlen Yemeği

Bu öğün ne kahvaltı gibi ne de akşam yemeği gibi olmalıdır. Öğlen yemeğinde yapılan en büyük yanlışlardan biri önceki akşamdan kalan yemeklerin tüketilmesidir. Öğle yemeklerini karbonhidrat ve protein ağırlıklı yağ ve şeker oranı sıfıra yakın bir şekilde geçirmeniz sizin zamanlar gün içerisindeki kalitenizi de arttırıp, ideal kilonuza ulaşmanıza yardım edecektir.

Akşam Yemeği

Kilo vermek için en önemli öğün olan akşam yemeğinin uzmanlar tarafından söylenen ilk önerisi, öğünün tüketildiği saattir. Eğer çok geç bir saatte yemek yerseniz, yatana kadar geçen sürede vücudunuz bu aldığınız gıdaların sindiriminde zorlanacaktır. Ayrıca çok erken yemeniz de sizin yatmaya yakın vakitler de acıkmanıza neden olacaktır. Uyanma ve uyuma saatlerinize göre sizin için en ideal saati belirlemeniz gerekmektedir.

Bu öğün az ve yeterli olarak tüketilmelidir çünkü insanlar genelde akşama kadar hareket ederek bir nevi mekanik sindirim gerçekleştirmektedir, lakin akşam olduktan sonra genelde az hareket edilmektedir. Geceye doğru acıkırsanız bir veya iki tane meyve tüketilerek açlık hissinden kurtulabilirsiniz.

Bunun gibi beslen ile alakalı yöntemler kullanarak rahatlıkla sağlık bir biçimde kilo vermeniz mümkündür.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Mayıs 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740