Farenjit nedir? Farenjit Tedavisi

FARENJİT

Yutağı kaplayan ve onun altında kalan dokuların iltihaplanması sonucu ortaya çıkan halk arasında boğaz iltihabı olarak bilinen hastalıktır. Aniden gelişen boğaz iltihaplanmaları daha kısa sürede tedavi edilebilir. ağırdan gelişen iltihaplanmalar ise daha kronik hale gelir ve iyileşmesi zaman alır. Başlangıçta boğazlarda ağrı, yanma, kaşıntı şeklinde başlar.Farenjit vücudumuza giren mikropların bağışıklık sisteminin düşmesi ya da boğazların soğuk hava veya soğuk içeceklere maruz kalması durumunda belirti gösterir.

Farenjit Belirtileri Nelerdir?

Ağrı ve ateş ile başlayan sonrasında yutkunma zorluğu, boğazda tıkanıklık, baş ağrısı, halsizlik, ses kısılması ve kulak ağrısı gibi belirtileri gösterebilir. Bünyesi kuvvetli ve bağışıklık sistemi güçlü olan hastalar bu vakayı daha çabuk atlatabilir.

Farenjit Tedavisi

Farenjit tedavisi için size en yakın doktora başvurmanız önerilir. İlaç tedavisi başlanabilir. Farenjit vücudun bağışıklık sisteminin etkisine göre iyileşme süresi değişebilir. Önlem alınmaması halinde iltihabın diğer organlara yayılması mümkün olabilir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 10 Eylül 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740