Fındık Yağının Faydaları

Fındık yağı

Fındık yağı cilt sağlığı ve vücut sağlığı için kullanılabilen, bunun dışında yemeklerde kullanılan doğal ve zararsız bir yağdır. Fındık yağının içerisindeki vitaminler , cilt ve vücut sıhhatine oldukça fayda sağlamaktadır. Fındıkların kavrulduktan sonra çeşitli yöntemlerle yağı elde edilir. Fındık yağı vücut ağrılarında masaj yapılarak yedirilir. Deri tarafından hızlı bir şekilde emilir.

Fındık yağının faydaları

Fındık yağının içerisindeki e vitamini cilt hücrelerini korur ve sağlıklı bir deri oluşumu sağlar. Kuru ve yıpranmış ciltler fındık yağı sayesinde sağlığına kavuşur. Fındık yağı deri tarafından hızla emilir ve ciltte kalıcı olur. Cildin kurumasını ve çatlamasına önler.

Kuru ciltlerde yüze sürülebilir. Kırışıkları azaltır ve cilde parlak, pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Cildi soğuk havadan korur ve esneklik verir.

Fındık yağı saç derisi bakımı için kullanılabilir. Saçlı deriye masaj yapılarak sürüldüğünde, deriyi besler ve saçların daha sağlıklı çıkmasını sağlar. İçerdiği E vitamini saçların daha hızlı uzamasını sağlar. Saçlar dökülmelere karşı daha dayanıklı olur. Özellikle kuru ve kırılan saçlar için onarıcı olarak kullanılır. Saçların kırılmalara karşı dayanıklı olmasını sağlar.

Fındık yağı kalp sağlığı için kullanılabilir. Fındık yağının içeriğinde bulunan yağ asitleri ve vitaminler kalp kaslarını güçlendirerek daha aktif çalışmasını sağlar. Kalp ve damarları yumuşatır. Kan dolaşımı rahatlatır. Ayrıca kötü kolestrol seviyesinin düşürülmesine yardımcı olur.

Fındık yağı enerji verici özelliğe sahiptir. Fındık yağı içilmesi ile içerisindeki b vitaminleri vücutta enerji üretmeye başlar. Unutkanlık azalır. Beyin damarları açılır.

Fındık yağı cinsel gücü artırıcı olarak kullanılabilir. Cinsel ilişkiden önce 1 tatlı kaşığı fındık yağı içilmesi halinde cinsel isteği ve cinsel gücü artırabilir. Vücuda enerji vermesi daha iyi bir cinsel performans sağlar.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 10 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740