Folidays iod folik asit tablet nedir? Ne için kullanılır?

FOLİDAYS İOD TABLET NEDİR?

Folidays iod tablet, folik asit, iyot, B12 ve B6 vitaminlerini içeren gıda takviyesidir. Özellikle hamilelik döneminde artan folik asit başta olmak üzere vitamin ihtiyaçlarının karşılanması için doktorlar tarafından önerilmektedir. Bilindiği gibi hamilelik döneminde folik asit vücutta eksik olduğunda bebeğin gelişimi olumsuz yönde etkilenebilir. Gün içinde yeterli beslenme olsa bile folik asit ihtiyacı karşılanamayabilir. Bu nedenle hamile bayanların tamamına yakını folik asit takviyesi kullanmaktadır.

Folidays iod tablet içeriği;

400 mcg folik asit: Folik asit anne karnındaki bebeğin gelişimi için önemli bir vitamindir. Ayrıca vücuda B12 vitaminin emilmesini kolaylaştırır.

150 mcg iyot: İyot günlük yeterli miktarda alınması gereken önemli bir mineraldir. İyot eksikliğinde guatr adı verilen tiroid bezi hastalığı ortaya çıkabilmektedir. Hamilelik döneminde iyot ihtiyacı artar. Ancak emzirme döneminde döneminde çok fazla tercih edilmemelidir. Bebeğin fazla iyot alması bebekte tiroid bezi hastalığı oluşma ihtimali arttırır.

12 mcg B12 vitamini: B12 vitamini vücut metabolizması açısında çok önemlidir. Eksikliği hemen hissedilir. Vücut ağrıları artar, stres ve sıkıntı hali oluşur ve daha birçok olumsuz etki gösterebilir. Çoğunlukla et ve süt ürünlerinde bulunur. Fazlası vücuttan atılır.

10 mg B6 vitamini: Et, süt ve yeşil sebzelerde bulunan B6 vitamininin vücuttaki en önemli görevi enerji metabolizması ve kan yapımıdır.

Folidays iod tablet kimler tarafından kullanılır?

Vitamin eksikliği bulunanlar ve doktor kontrolü altında hamileler tarafından kullanılmaktadır. Hamilelikte kesinlikle doktora danışılmadan başlanmamalıdır.

Folidays iod tablet nasıl kullanılır?

Folidays iod tablet günde 1 adet aç veya tok karnına su ile alınmalıdır.

Folidays iod tablet 25° altında sıcaklıkta ve güneş görmeyen ortamlarda saklanmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Mayıs 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Folidays iod folik asit tablet nedir? Ne için kullanılır? (3 Yorum)

  1. Eskiden bu kadar folik asit yoktu hatta şehirden uzak kalan yerlerde ne olduğunu bile bilmezlerdi

  2. Folik asitlerin fazla kullanımında bebeğe zararı olur mu? Çünkü hem folik asit kullanıyoruz hemde folik asit içeren besinleri tüketiyoruz.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740