G noktası nedir? Nerede bulunur?

G Noktası

            G Noktası belki de kimsenin bilmediği hâlbuki zevkin doruklara çıkmasını sağlayan en önemli yerlerden biridir. Çok kişi duymuştur fakat neresi olduğunu nasıl bir duygu olduğunu bilemezler. O zaman gelin beraber ne olduğuna bakalım.

            Bahsedilen G Noktası ilk kez 1950’li yıllarda bir bilim adamı tarafından bir dergide makale olarak ele alınmıştır. Ve tanımlaması ise, vajinanın ön duvarında bulunan hassas bir yer olup kadınların zevki doruğuna çıkmasına neden olan bir bölgedir. Sebebi ise bu bölgede kılcal damarların fazla oluşudur. Kadının bu bölgeden zevk alınması için ise parmaklar aracılığı ile yukarıya doğru bir sürtme işlemi göstermemiz gerekebilir. Bu sürtme veya bastırma işlemi ile kadın uyarılır ve zevk almaya başlar. G Noktasının bulunularak daire şeklinde birtakım darbelerle kadının orgazm olduğunu da ayrıca anlayabiliriz. Bu zevkin esnasında kadın orgazm olurken bir anda idrar gelme hissi yaşayabilir.

            Peki, hangi pozisyonda kadın G Noktasından zevk alabilir? Sorusunun cevabına vereceğimiz yanıt istisnasız şu olmalıdır. Kadının erkeğin üstünde olması durumu en ideal uyarılma pozisyonudur diyebiliriz. Bilim adamlarınca G Noktası hakkında olan çalışmalara bakılınca şaşırtıcı sonuçlar elde edebiliriz. Yapılan bir araştırmaya göre kadınların ve erkeklerin neredeyse yarısından fazlası bundan habersiz.  Diğer bir şaşırtıcı çalışma ise G Noktasının sadece kadınlarda değil erkeklerde de olduğu ibaresidir. Nerede olduğuna dair çalışmalarda erkeklerin prostatlarına yakın bir yerde olduğu kesinlik kazanmıştır. Diğer bir şaşırtıcı açıklama ise G Noktasının olmadığı hususunda hemfikir olan bilim adamlarının yaptığı çalışmalardır.

            Sonuç olarak da G Noktasında bugüne kadar yaşanmamış zevkler, mükemmel orgazmlar yaşanabilir ve yaşatılabilir. Ama unutulmamalıdır ki zevkin tek noktası G Noktası değildir. Beyninde zevk alabilmek için önemli organ olduğu da unutulmamalıdır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Mart 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

G noktası nedir? Nerede bulunur? (1 Yorum)

  1. Millet olarak en çok merak ettiğimiz konular, başka bir ilim araştırmak yerine kadınların cinsel organında araştırma yapıyoruz ve bu yüzden ilerleyemiyoruz.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740