Galactago damla nedir? Ne için kullanılır?

Galactago damla nedir?

Galactago damla, emziren anneler tarafından kullanılan ve anne sütünün artmasını sağlayan bitkisel içerikli gıda takviyesidir. Galactago damla 50 ml cam şişe içerisinde ve sıvı kıvamlı bir damladır. Tamamen yerli üretim olan galactago damla, eczanelerden temin edilebilir.

Galactago damla anne sütünün miktarını artırdığı gibi kalitesinin de artmasını sağlar. Bitkisel içeriği ve içeriğinde bulunan rezene sayesinde bebeklerin rahatlamasını ve gaz probleminin azalmasını sağlar. Ayrıca içerdiği beta glukan ile anne ve bebeklerin bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.

Galactago bitkisel damla içeriği

  • C vitamini 189 mg

C vitamini anne ve bebeğin dirençli olmasını sağlar ve süt oluşumunu destekler. Anne sütünde bulunan c vitamini bebeğin gelişimi için faydalıdır.

  • Roibos ekstresi 76 mg

Roibos ekstresi, Afrika’da yetişen çalı görünümlü bir ağaçtan elde edilmektedir. Mineral açısından zengindir. Bebeklerde sindirim rahatlaması ve gaz problemlerinin giderilmesinde kullanılır. Ayrıca antioksidan özelliği bulunmaktadır.

galactago-bitkisel-damla

  • Rezene ekstresi 76 mg

Rezene tohumları anne sütünün miktarını arttırmak ve bebeğin gaz oluşumunu önlemek için yaygın olarak kullanılır.

  • Mine çiçeği ekstresi 76 mg

Mine çiçeğinin sakinleştirici ve rahatlatıcı etkisi bulunmaktadır. Bu sayede bebeğin uyku problemini rahatlatır ve gaz sancılarını hafifletir. Ayrıca anne sütü arttırıcı özelliği ile de bilinmektedir.

  • Hayıt ekstresi 38 mg

Hayıt ekstresi olgunlaşmış hayıt meyvelerinden elde edilmektedir. Hayıt meyvelerinden bir çok kadınsal problemlere iyi geldiği bilinmektedir. Ayrıca anne sütünün miktarını artırdığı görülmüştür.

  • Keçi sedef otu ekstresi 38 mg

Keçi sedef otunun anne sütünü artırıcı özelliği bulunmaktadır.

  • Arpa ekstresi 38 mg

Arpa anne sütünü daha besleyici hale getirir. Ayrıca anne sütünün miktarını artırır.

galactago

  • Çemen otu ekstresi 5 mg

Çemen, daha çok yemeklerde baharat olarak kullanılan bir bitkidir. Anne sütünü artırıcı ve sindirim düzenleyici etkisi vardır. Bu sayede bebeklerde sindirimi kolaylaştırır, gaz oluşumunu önler ve anne sütünün miktarının artmasını sağlar.

Galactago damla nasıl kullanılır ?

Galactago bitkisel damla günde 3 defa 15 damla bir su bardağı suyun içerisine damlatılarak tüketilir. Arkasından bol su tüketmek etkisinin artmasını sağlayabilir. Anne sütü oluşumunu sağlamak için gün içerisinde yeterli miktarda su içmek önemlidir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 31 Temmuz 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Galactago damla nedir? Ne için kullanılır? (1 Yorum)

  1. Bebeğimin bir çok maddeye allerjisi olduğu ortaya çıktı, örneğin bir sebze yediği anda yüzü kıp kırmızı oluyor, acaba galactago damlanın her hangi bir allerjik yan etkisi olurmu?


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740