Gaz Giderici Sab Simplex Damla

Sab simplex damla nedir?

Sab simplex damla, simetikon etken maddeli gaz giderici damladır. Özellikle yenidoğan bebeklerde gaz probleminin giderilmesinde kullanılır. Yenidoğan bebeklerde bağırsak fonksiyonları tam olarak gelişmediğinden gaz oluşumu gerçekleşir. Gaz oluşumu bebeklerde huzursuzluk ve uykusuzluk gibi sorunlara neden olabilir. Sab simplex damla ile yenidoğan bebeklerin gaz problemi büyük ölçüde rahatlamış olur.

Sab simplex kana karışmaz. Bağırsaklarda bulunan gazların dışarı atılmasını kolaylaştırır. Bebekler dahil olmak üzere yetişkinlerde görülen gaz problemlerinde kullanılabilir. Gaz problemi ve şişkinlik, hazımsızlık, mide ağrısı, endoskopi ve koloskopi işleminden sonra ve ameliyattan sonra gaz giderici olarak kullanılabilir.

Sab simplex damla nasıl kullanılır?

Sab simplex damla doktorlar tarafından günde 3 defa 8 damla önerilmektedir. Sab damla kana karışmadığı için kullanılacak dozun bir miktar artırılmasında bir sakınca görülmemiştir. İlacın kendi prospektüsünde her beslenme esnasında 15 damla verilmesi gerektiği belirtilmiştir.

Okul dönemi çocuklarında beslenme esnasında 20 veya 30 damla verilebilir.

Yetişkinlere ise beslenme esnasında 30 damla verilebilir.

 

Bir önceki sağlık bilgisi yazımız olan Biogaia Damla Nedir? Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde Biogaia damla, Gaz giderici ve İshal hakkında bilgiler verilmektedir. Ayrıca öğrenmek istediğiniz veya paylaşmak istediğiniz bilgiler varsa konu altından yorumla iletebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 15 Mart 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın