Köpek Balığı Kıkırdağı (SHARK CARTILAGE)

Köpek balığı kıkırdağı

Köpek balıklarının bu kadar uzun yaşama sebebi araştırılmış ve kıkırdaklarında bulunan maddenin tümör oluşumunu önlediği yönünde sonuçlar elde edilmiştir. Köpek balığı kıkırdağı uygun yöntemlerle elde edilir. Temizlenip kurutulduktan sonra tüketime sunulur. Köpek balığı kıkırdağı kılcal damar oluşumunu engelleyerek tümörlerin beslenmesini ve büyümesini engeller. Tümörlerin büyümesini engellemek için kılcal damar oluşumunun azalması gerektiği ve tümörlerin beslenmesini azalttığı yönünde bilgiler elde edilmiştir.

Köpek balığı kıkırdağı hapı faydaları

Bağışıklık : Köpek balığının uzun yaşamanın nedenlerinden biride bağışıklık sisteminin güçlü olmasıdır. Köpek balığı kıkırdağı içerisindeki vitamin, mineral ve proteinler sayesinde bağışıklık sistemini  güçlendirir.

Tümör: Tümörler farklı sebeplerden insan vücudunda oluşabilmektedir. İyi huylu ve kötü huylu olmak üzere ikiye ayrılır. Kötü huylu tümörlerin yapısında kanserli hücreler vardır. Bu kanserli hücreler zamanla diğer dokulara yayılabilir. Köpek balığı kıkırdağı tümör oluşumunu ve oluşan tümörün büyümesini büyük ölçüde engeller.

Kılcal damar oluşumunu engeller:Kılcal damar oluşumunun engellenmesi halinde tümörlerin büyümesi büyük ölçüde engellenir. Kılcal damarlar ile beslenen hücreler daha hızlı büyür. Köpek balığı kıkırdağı kılcal damar oluşumunu engelleyerek tümörlerin beslenmesini ve büyümesini önler.

Bir önceki sağlık bilgisi yazımız olan Lipotropic Factors ve Vücuda Faydaları başlıklı makalemizde karaciğer yağlanması, Lipotropic faktors ve Lipotropic faktors zayıflatır mı hakkında bilgiler verilmektedir. Ayrıca öğrenmek istediğiniz veya paylaşmak istediğiniz bilgiler varsa konu altından yorumla iletebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 15 Ocak 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Köpek Balığı Kıkırdağı (SHARK CARTILAGE) (1 Yorum)

  1. köpek balığının kıkırdağını kullanmak yerine sağlıklı beslenmek en mükkemmel tedavidir