Sakal Çıkarma Yöntemleri

Doğal sakal serumu hazırlama

 

Sakallar, erkekler için önemli bir imaj unsuru olmuştur. Sakal çıkma sorunu yaşayan erkekler ruhsal açıdan olumsuz etkilenmektedir. Günümüzde sakalları seyrek çıkan gençler sakal çıkarmak için çeşitli yollara başvurmaktadırlar. Sakal çıkarmak için pahalı yöntemler haricinde birkaç önerim olacaktır.

Badem yağı : badem yağı kıl köklerini besler ve daha hızlı uzamasını sağlar. Badem yağı içerisine E vitamini ampullerden katıp karıştırın. Tıraş olduktan sonra bir pamuk yardımı ile seyrek olan bölgelere akşam yatarken sürün. Her gün tıraş bıçağı ile çıkmasa bile sakallarınızı kesin. Sakallar ne kadar kısa olursa bu yöntem o kadar daha etkili olur.

Sarımsak : sarımsak kokusundan dolayı çok tercih edilen bir yöntem değildir. Ancak sakal çıkarmakta oldukça etkilidir. Sarımsak içerisinde bulunan vitaminler sayesinde kıl köklerini besleyerek daha canlı olmasını sağlar. Sarımsağı bir kapta ezin. İsterseniz içerisine badem yağı ilave edebilirsiniz. Tıraş olduktan sonra pamuk ile seyrek bölgelere sürün. Sarımsak cildinizde 1 veya 2 saat bekledikten sonra yıkayın. Her gün bu işlemi uyguladığınızda sakallarınız daha sağlıklı ve gür çıkacaktır.

Zeytin yağı : zeytinyağı içerisine badem yağı ve E vitamini ampulü ilave ederek güçlü bir sakal çıkarıcı elde edebiliriz. Bu üçlü karışım sakal köklerini besleyerek sağlıklı bir şekilde çıkmasını sağlar.

Sakalların daha gür ve sağlıklı çıkması için her gün tıraş bıçağı ile tıraş olmak önemlidir. Çok kısa sakallar belirttiğimiz yöntemlerle daha iyi beslenir ve daha iyi sonuç alırsınız.

 

 

Bir önceki sağlık bilgisi yazımız olan Kontakt Lens Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? başlıklı makalemizde Lens, Lens suyu ve Lens temizleme hakkında bilgiler verilmektedir. Ayrıca öğrenmek istediğiniz veya paylaşmak istediğiniz bilgiler varsa konu altından yorumla iletebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 27 Kasım 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın