Ginkgo Biloba Faydaları

Ginkgo biloba 

 

Ginkgo biloba(mabed ağacı), ortalama boyu 25-30 metre olan, kışın yapraklarını döken , çoğunlukla orta asya’da yetişen bir ağaç türüdür. Ginkgo biloba’nın meyvesi ve yapraklarından faydalanılır. Günümüzde yapraklarından çay ve tedavi amaçlı tabletler üretilmektedir. En belirgin faydası beyin damarlarını açarak unutkanlığı önlemesidir. Bunun dışında daha birçok faydası bilinmektedir.

Ginkgo yapraklarından elde edilen tablet formları unutkanlık , hafıza güçlendirme , baş dönmesi ve konsantrasyon arttırma özelliğine sahiptir. İleri yaşlardaki kişiler için kullanılması gereken gıda takviyesidir.

Ginkgo biloba’nın faydaları nelerdir?

Alzheimer hastalığının belirtilerini yavaşlatarak unutkanlığı en aza indirir.

Beyin damarlarını açarak hafızayı güçlendirir. Özellikle öğrenci arkadaşlarımızın önemli sınav zamanlarında hafızayı güçlendirir ve konsantrasyonu arttırır.

Ginkgo biloba göz sağlığı için oldukça faydalıdır. Damar tıkanıklığını önlemesi, gözdeki damarların açık kalması ile göz hastalığı ihtimali azalmaktadır.

Dikkat eksikliği olan kişilerde ginkgo biloba kullanımı oldukça fayda sağlayacaktır.

Ginkgo biloba kullanan migren hastalarının migren ataklarının azaldığı görülmüştür.

Bitkisel olarak piyasada bulunan Ginkgo biloba kurutulmuş yaprak kapsülleri herkes tarafından kullanılabilmektedir. Gıda takviyesi olarak kabul edilmiş ve yan etkisi bulunmayan formlarıdır. Ginkgo biloba yaprak extresi olarak piyasada bulunan ve ilaç kategorisinde bulunan formlarının yan etkileri mevcuttur. İlaç kategorisinde bulunan formları doktor tarafından reçete edilebilmektedir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 29 Kasım 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740