Gliserinli Sabunun Faydaları

GLİSERİNLİ SABUN

Gliserin, sağlık açısından farklı şekillerde kullanılmaktadır. Cilt için , kozmetik ürünlerinin içerisinde bulunur. Gliserin sabunları yumuşatıcı etkisinden dolayı cilt sağlığı için tüketime sunulmuştur. Sıvı el sabunu ve katı sabun olarak piyasada çeşitleri bulunur. Sıvı el sabunu sadece el temizliği için kullanılır. Katı sabun ise cilde ve saçlara kullanılabilir.

Gliserinli sabunun faydaları

Yumuşatıcı: Gliserin yapısı itibariyle cildi yumuşatma özelliğine sahiptir. Çok kuru ciltlerde güvenle kullanılabilir. Cildi yumuşatarak kurumasını ve çatlamasını önler. Cildin nem dengesini sağlar, yaşlanmaya ve kırışıklıklara karşı cildi korur. Hassas ciltlerde rahatlıkla kullanılabilir. Cildi tahriş etmez , herhangi bir zarar vermez.

Nemlendirici: Gliserinli sabun cildin nem dengesini korur. Zararlı dış etkenlerden cildi korur ve cilt hastalıklarını önler. Cildin nemli kalmasını sağlayarak kaşıntıyı önler. Egzama ve sedef gibi cilt hastalıklarında kullanılabilir.

Parlak cilt: Cildi nemlendirerek ve yumuşatarak daha sağlıklı ve parlak bir görünüm verir. Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt oluşumunu sağlar. Cildin doğal rengini korumasına yardımcı olur. Zararlı güneş ışınlarının cilde vermiş olduğu olumsuz etkileri ortadan kaldırır. Güneş yanıkları için kullanılabilir. Yanık olan bölgeler, gliserinli sabun ile yıkanarak yumuşaması ve daha hızlı iyileşmesi sağlanır.

Cilt temizliği : gliserinli sabun cildi yumuşatarak daha temiz olmasını sağlar. Yumuşayan ciltten lekeler ve kirler kolayca çıkabilir. Özellikle banyoda cilt gliserinli sabunla yıkanabilir. Yumuşatıcı ve temizleyici özelliği sayesinde kişide banyo sonrası rahatlama sağlar.

Ağrıyan bölgeye: Ağrıyan bölgenin gliserinli sabun ile masaj yaparak yıkanması ağrıların hafiflemesini saglar. Yumuşatıcı etkisi sayesinde ağrılı bölgedeki kasların gevşemesini sağlar.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 3 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740