Göbek yağlarından kurtulmanın yolları

GÖBEK YAĞLARI NASIL ERİR?

Kilo problemi olan ya da olmayan birçok kişinin ortak problemi göbek bölgesinde oluşan yağlanmadır. Bazen yapılan diyet ve spor göbek bölgesindeki yağların eritilmesinde etkili olmayabiliyor. Bu konu ile ilgili problem yaşayanlar için spor ve diyet programlarına ilave edecekleri bir karışımdan bahsedeceğiz.

Bu konuya geçmeden önce açıklık getirilmesi gereken bir konu hakkında bilgiler vermek gerekmektedir. Kilo vermek ve kalıcı bir şekilde göbek yağlarından kurtulmak istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şey ara öğünleri diyet programından çıkartmak olmalıdır.

Birçok diyet programında üç ana öğün ve 3 ara öğün şeklinde beslenme listesi ile diyet yapılmaktadır. Genellikle bu şekilde yapılan diyetler kalıcı çözüm sağlamaz. Ara öğünler daha fazla yemenizi tetiklemekten başka bir işe yaramıyor. 

Bugüne kadar 3 ana 3 ara öğün şeklinde diyet yapmış ve başarısızlıkla sonuçlanmış ise bir de sadece 3 ana öğün şeklinde beslenme programı hazırlamanızı önerebiliriz. 3 ana öğün şeklinde beslenirken dikkat etmeniz gereken iki önemli nokta vardır. Bunlardan bir tanesi, her öğün arasında en az 5 saat hiçbir şey yememek gerekiyor. Bunun sebebi ise zayıflama hormonu olan leptin hormonunun devreye girebilmesi ve yağları yakması için öğün aralarında beşer saat açlık olması gerekiyor.

İkinci dikkat edilecek husus ise akşam saat 8’den sonra kesinlikle ertesi sabaha kadar hiçbir şey yememek gerekir. Üç ana öğün beslenip vermiş olduğumuz bu iki noktaya dikkat ederek ve göbek yağlarını eriten karışım tarifini gün içinde uygulayarak kilo probleminiz ve göbek yağlarından kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

GÖBEK YAĞLARINI ERİTEN TARİF

Gün içerisinde bir küçük su şişesi içerisine ilave edeceğiniz yarım çay kaşığı toz tarçın, yarım çay kaşığı toz zerdeçal, yarım çay kaşığı toz zencefil karışımını içerek göbek yağlanmasına karşı etkili çözüm bulabilirsiniz.

Bu tarifin sadece göbek yağları üzerinde etkisi bulunmuyor daha birçok faydasından söz edebiliriz. Konuya açıklık getirmek için tarçın, zencefil ve zerdeçalın zayıflama üzerindeki etkileri nelerdir? açıklık getirmeye çalışalım.

Tarçın, zencefil ve zerdeçalın ortak noktası açlık hissini ortadan kaldırmaları ve tokluk hissi sağlamalarıdır. Kan şekerinin düşmesi ve insülin direncinin ortaya çıkmasıyla hissedilen aşırı yeme isteği tarçın, zencefil ve zerdeçal karışımlı su ile ortadan kalkmaktadır. Ayrıca bu üçlü metabolizmayı hızlandırarak yağların yakılmasını kolaylaştırmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Şubat 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Göbek yağlarından kurtulmanın yolları (2 Yorum)

  1. Tokluk hissinin sağlanması için yemeklerden belirli bir süre önce içilebilir.

  2. Tarifi güzel lakin, nasıl ve hangi vakitlerde icilecegini de yazabilirseniz sevinirim.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740