Greyfurt Yağının Faydaları

Greyfurt yağı

Greyfurt yağı, greyfurt meyvesinin kabuklarından su buharı distilasyonu ile elde edilir. Yüksek miktarda C vitamini içermesi ile cilde sürülebilir ve içilebilir. Çoğunlukla cilt güzelliği ve cilt bakımı için kullanılır.

Greyfurt yağının cilde faydaları

Greyfurt yağı cilt altındaki kan damarlarını açarak cildin daha iyi beslenmesini sağlar. Cilde daha parlak ve daha sağlıklı bir görünüm kazandırır.

Greyfurt yağı ile yapılan masajlar oldukça rahatlatır. Hoş kokusu sayesinde kişinin kendisini iyi hissetmesini sağlar.

Sıkılaştırıcı özelliği sayesinde kırışıklık giderici ve bayanlarda oluşan selülitlerin giderilmesinde kullanılabilir. Greyfurt yağı selülit olan bölgeye sabah akşam günde 2 kez uygulanmalıdır. Düzenli kullanımda bir kaç hafta içinde cildin görünümü daha sıkı ve daha sağlıklı olur.

Greyfurt yağı göğüsleri sıkılaştırmak için kullanılabilir. Göğüslere düzenli olarak sürüldüğünde toparlanmasını sağlar.

Greyfurt yağı ile bir miktar suyu karıştırarak yüz yıkanabilir. Yüzdeki yağ dengesini sağlar ve aşırı yağlanmayı önler.

Greyfurt yağının hoş kokusu sayesinde şakak bölgesine sürüldüğünde  beyin fonksiyonlarını arttırır ve stresi azaltır.

Ciltteki hücrelerin onarımını sağlar. Özellikle herhangi bir rahatsızlıktan dolayı tahriş olmuş veya yaralanmış cildin bakımını yapar ve eski sağlığına daha hızlı kavuşturur.

Greyfurt yağı içilmesinin faydaları

Greyfurt meyvesi de dahil olmak üzere greyfurt yağı , vücutta yağ yakıcı özelliğe sahiptir. Greyfurt yağı yemeklerden önce bir tatlı kaşığı tüketildiğinde yemeklerden alınan yağların vücuda sindirilmesini büyük ölçüde engeller. Besinlerden alınan yağların yakılması halinde vücut ihtiyaç duyduğunda depolanmış yağları tüketir ve bu şekilde zayıflama gerçekleşir. Greyfurt yağı içildikten sonra arkasından 1  bardak su içilmesi daha faydalı olacaktır. Greyfurt yağının bağırsaklarda daha iyi yer tutmasını sağlar.

Greyfurt yağı vücudun şeker isteğini azaltarak zayıflamaya yardımcı olabilir. Şeker ve şekerden yapılan tatlılardan bir türlü vazgeçmeyen kişiler tarafından kullanılması önerilir. Özellikle aç karına tüketilmesi gerekir.

Greyfurt yağı içerisinde bulunan yüksek miktardaki C vitamini sayesinde grip ve soğuk algınlığına karşı kullanılabilir. Vücudun direncini artırır ve iyileşmeyi hızlandırır. Günde 3 defa 1 çay kaşığı greyfurt yağı içilmesi tavsiye edilir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 10 Şubat 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740