Hangi Besinler Göbek Eritir?

 

gobek-yaglari-nasil-eritilir

Göbek Yağlarını Eriten Besinler

 

Yanlış beslenme ve hareketsizlik sonucu alınan kilolar vücudumuzda bölgesel olarak yağ biriktirmektedir. Besin türlerine göre hazırlanan bir programda bölgesel olarak zayıflamak mümkündür. Göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak isteyen bir kişinin bu yönde tüketebileceği birtakım besinler bulunmaktadır.

 

 Göbek Yağlarını Eriten Yiyecekler

 

Göbek bölgesinde biriken yağlardan kurtulmak için öncelikli olarak glisemik endeksi düşük besinlerin tüketilmesi gerekmektedir. Glisemik endeksi düşük besinler kuru baklagiller, kuru kayısı, kuru elma, bulgur pilavı, karışık tahıllı ekmek, tam buğday ekmeği, kuru yemişler, portakal, çilek, yoğurt gibi besinlerden oluşmaktadır. Bu besinlerle ilgili dikkat edilmesi gereken nokta ise, her besinde olduğu gibi, aşırıya kaçmadan kararında tüketilmelidir. Glisemik endeksi düşük besinler yanı sıra; elma, muz, kereviz, kabuklu deniz ürünleri, avokado, kiraz, domates, patates (patates soğuk tüketildiği zaman göbek yağlarının yakılmasına katkı sağlamaktadır), elma sirkesi, aspir yağı, armut, ay çekirdeği, siyah fasulye, çiğ badem gibi besinlerde göbek bölgesinde biriken yağların yakılmasına fayda sağlayan yiyeceklerdir. Bu besinleri günlük beslenme programında uygulayan bir kişi kolayca göbek bölgesindeki yağlarından kurtulacaktır.

 

 Göbek Yağlarının Erimesi için Sıvı Tüketimi

 

Zayıflamak isteyen bir kişinin günde en az 2-2,5 litre arasında bir su tüketmesi gerekmektedir. Kişi eğer kilolarını göbek bölgesinden vermek istiyorsa, günlük içtiği su miktarının yarısını ılık olarak tükettiğinde vücut daha çok yağ yakar bir hale gelecek ve daha kolay kilo vermeyi sağlayacaktır. Günlük birkaç bardak süt içme alışkanlığı olan bir kişinin laktozsuz süt içmesi, kişinin göbek bölgesinden zayıflama hedefine katkı sağlayacaktır. Göbek bölgesinden zayıflamanın bir diğer yolu ise yeşil çay tüketimini arttırmaktır. Günde 2-3 bardak yeşil çay tüketilmesi halinde kişi özellikle göbek bölgesindeki yağlarını eriterek kolayca zayıflayabilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Şubat 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740