Horlama Önleyici Breathe Right Nedir?

Breathe right nedir?

Breathe right, geceleri daha rahat nefes almayı sağlayan ve horlamayı önleyen burun açıcı banttır. Burun üzerine yapıştırılan bu bantlar bütün deliklerinden hava akışını kolaylaştırır. Özellikle geceleri uykudayken yaşanan burun tıkanıklığı, horlamayı da beraberinde getirir. Horlama problemi yaşayan kişiler kaliteli uyku uyumakta zorlanır ve sabah kalktıklarında kendilerini dinlenmiş hissedemezler. Breathe right kullanımında burun deliklerinden hava akışı kolaylaşır ve horlama en aza iner.

Horlama nedir nasıl oluşur?

Solunum yollarının daralması ile oluşur. Burun delikleri tıkandığında veya daraldığında burundan çekilen hava dar bölgeden geçerken yumuşak dokuları titretir ve horlama meydana gelir. Eger kişi burundan nefes alabiliyor ve bu esnada horluyorsa geniz eti olma ihtimali de vardır. Ya da burun tamamen tıkalı ise ağızdan nefes alınması esnasında gırtlaktan geçen hava şiddetli horlamaya neden olabilir. Horlamaya neden olan en etkili faktörler şunlardır;

Fazla kilo

Geniz eti

Solunum yollarının daralması

Alerjik reaksiyonlar

Horlama sağlığa zararlı mıdır?

Horlama şiddetli değil ise bir hastalık olarak sayılmaz. Ancak horlama kişi de bazı olumsuz etkilere yol açabilir. Aşırı horlama uyku apnesi gibi kısa süreli nefessiz kalma sorunu yaşatabilir. Ağızdan nefes almak ağız kuruluğuna neden olur. Horlayan kişiler sabah kalktıklarında dinç ve dinlenmiş kalkamazlar. Gece uykusunda dinlenemeyen kişiler gün içinde yorgunluk ve halsizlik belirtisi ile karşı karşıya kalırlar.

Breathe right nasıl etkili olur?

Breathe right ilaç içermez. Bantların içerisindeki yaylı yapı yapıştırıldığı andan itibaren etki göstermeye başlar. Breathe right içerisindeki yaylı yapı burun kanallarını dışarıya doğru çekerek açılmasını ve hava akışının rahatlamasını sağlar.

Breathe right burun bantları nasıl kullanılır?

Breathe right burun bantları tek kullanımlıktır. Breathe right burun bantları gece yatmadan önce burun üstüne yapıştırılır. Yapıştırılan bölgenin nemli veya yağlı olmaması gerekir. Özellikle yağlı ciltler burun bandının yapışmadığı yönünde şikayetlerde bulunabilir. Bu yüzden bütün bandını yapıştırmadan önce burun sabunla yıkamalı ve kuruduktan sonra burun bandı yapıştırılmalıdır.

Breathe burun bandı çeşitleri

Breathe burun bantlarından etkili sonuç alabilmek için doğru ürünü kullanmak önemlidir. Breathe right çeşitleri şöyledir;

Breathe right klasik (normal boy): Normal burun yapısı olan kişilerin kullanabileceği çeşididir.

normal

Breathe right klasik (büyük boy): Burun yapısı büyük olan kişilerin kullanabileceği çeşididir.

buyuk

Breathe right şeffaf: Hassas ciltler için üretilen çeşididir. Alerjik bünyesi olan kişiler ve cildi kuru ve hassas olan kişiler kullanır.

seffaf

Breathe right çocuk: 5 ile 12 yaş arasındaki çocukların kullanımı için uygundur.

cocuk

Breathe right extra: Extra güçlü çeşididir. Breathe right normal çeşitlerinden sonuç alamayan kişiler için güçlendirilmiş halidir.

extra

Breathe right lavanta: Lavanta kokulu breathe right kişiyi sakinleştirir ve rahat bir uyku uymasını dağlar. Lavanta kokusunun da etkisi ile horlama daha da azalır.

lavanta

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 30 Mart 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740