Humana İyi Geceler Çayı

HUMANA İYİ GECELER ÇAYI

Humana iyi geceler çayı bebekleri sakinleştirmek ve uyku problemini gidermek için kullanılır. Bitkisel içerikli olan humana iyi geceler çayı doğumdan itibaren kullanılabilir.

Humana iyi geceler çayının içeriğinde bulunan süt şekeri, laktoz intoleransı bulunan bebeklerde gaz ve şişkinlik problemi yaşatabilir. Bu yüzden laktoz intoleransı bulunan bebeklerde kullanılmamalıdır.

Humana iyi geceler bitki çayının içeriğinde maltodekstrin (tat verici), melisa yaprağı, ebegümeci çiçeği, ıhlamur çiçeği ve kekik ekstresi içermektedir. İçeriğindeki maddelerin hemen hemen hepsinin rahatlatıcı ve sakinleştirici özelliği bulunmaktadır. Bu sayede bebeklerde uyku düzeninin sağlanmasında ve uyku probleminin giderilmesinde kullanılır.

humana-iyi-geceler-bitki-cayi

Humana iyi geceler bitki çayı içeriği;

 

Maltodekstrin: Maltodekstrin mısır nişastasından elde edilen, suda çözülen ve bir çok üründe tat verici olarak kullanılan bir maddedir. Humana iyi geceler bitki çayı hazırlarken şeker ilave etmeyin. İçeriğinde bulunan maltodekstrin içeceğe tat verecektir.

Melisa yaprağı ekstresi: Melisa yaprağı ekstresinin sakinlik ve uyku verici özelliği bulunmaktadır. Ayrıca sindirim sistemini yumuşatarak bebeklerde gaz oluşumunu büyük oranda azaltır.

Ebegümeci çiçeği ekstresi: Ebegümeci çiçeği ekstresinin en önemli özelliği yumuşatıcı olmasıdır. Bu nedenle öksürük gibi rahatsızlıklarda kullanılır. Ayrıca yumuşatıcı özelliği bebeklerde uyku verici etki yapmaktadır.

Ihlamur çiçeği ekstresi: Ihlamur çiçeği ekstresi bebeklere sakinlik vererek rahat bir şekilde uyumasını sağlar. Ayrıca yumuşatıcı etkisi sayesinde sindirim sistemini yumuşatır ve bebeklerin gaz sancısı ile uyanmasını azaltır.

Kekik ekstresi: Kekik ekstresi genellikle ağrı kesici ve spazm çözücü etkiye sahip bir bitkidir. Kekik ekstresi bebeğin gaz sancılarının hafiflemesini sağlar. Bu sayede bebekler rahat uyku uyuyabilirler.

Humana iyi geceler çayı nasıl kullanılır?

Humana iyi geceler bitki çayı gece sık uyanan bebeklerde yatmadan 1 saat önce içirilmelidir. Yenidoğan bebeklerde az uyuma problemi var ise gün içerisinde 2 veya 3 defa 1 çay kaşığı 50 ml ılık suya atılarak içirilmelidir. 2 yaşından sonra yatmadan önce 1 tatlı kaşığı 100 ml ılık suya atılarak içirilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 12 Ağustos 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Humana İyi Geceler Çayı (4 Yorum)

  1. Humana iyi geceler çayı ve bu türden bitkisel ürünlerin ani bir etkisi olmaz. Düzenli kullanımdan bir kaç gün sonra tam olarak etkisini görürsünüz.

  2. 1 aylık bebeğim var gece gündüz uykumuz yok yorgunluktan sütüm bile olmuyor bu cayı denemek istiyorum faydası olurmu

  3. bebeğe sabah akşam 1 çay kaşığı en küçük biberona (30 cc) ılık su ile hazırlayıp verebilirsiniz. 3 yaş içinde günde 3 defa 1 tatlı kasığı yine en küçük biberon veya bardağa hazırlayıp verebilirsiniz.

  4. Benim 3.5 aylık bir oğlum var uyku sorunu yaşıyoruz uyumak için çok zorlanıyor 3 yaşında bir tane daha oğlum aşırı hareketli hiç yorulmuyor ve uyku nedir bilmiyor her ikisi için kullanmayı düşünüyorum nasıl kullanabilirim yardımcı olur musunuz


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740