İmmusept şurup nedir? Ne için kullanılır

İmmusept şurup nedir?

İmmusept şurup beta glukan, propolis, C vitamini ve çinko içeren ve çocuklarda bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanılan bir gıda takviyesidir. Tatlandırıcı alarak ahududu aroması içerir. İçeriğinde bulunan maddeler özellikle bağışıklık sistemi zayıf ve çok sık hastalığa yakalanan çocuklarda etkili olmaktadır. Beta glukan ve propolis kullanılan en yaygın bağışıklık güçlendirici maddeler arasındadır. Ayrıca C vitamininin antioksidan özelliği ve çinkonun iyileştirici özelliği ile güçlü bir kombinasyon oluşmuştur.

İmmusept şurup içeriği nedir?

30 miligram Beta glukan 1.3 1.6

Beta glukan ekmek mayasının hücre duvarından elde edilen ve vücutta bağışıklık sistemini oluşturan beyaz kan hücrelerini harekete geçiren önemli bir maddedir. Özellikle üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı ciddi derecede koruma sağlamaktadır sürekli olarak enfeksiyon riski taşıyan kişilerde ve çok sık hasta olan kişilerde doktorlar tarafından kullanımı önerilmektedir.

30 miligram propolis

Doğadaki en güçlü antibiyotik olarak adlandırılan propolis birçok hastalığa karşı fayda sağlamaktadır. Hastalık zamanında hastalıktan daha hızlı kurtulabilmek için ya da vücudun direncini güçlendirerek hastalıklara karşı daha dirençli olabilmek için kullanılmaktadır. Bakterinin ve virüslere karşı etkili bir ajandır. Yüzyıllardır propolisin bu güçlü etkisinden faydalanılmış, tüm uygarlıklarda kullanılmış bir maddedir. Günümüzde eczanelerde ve aktarlarda yaygın olarak bulunur. Her türlü bakteri ve virüslerin sebep olduğu hastalıklar da kullanılmaktadır.

20 miligram C vitamini (askorbik asit)

C vitamini başta bağışıklık sistemini güçlendirmek için vücudun direncini arttıran en önemli vitaminlerden biridir. C vitamini eksikliğinde vücutta enerji kaybı, yorgunluk ve eklemlerde ağrı gibi belirtiler görülmektedir. C vitamini bağışıklık sistemini güçlendirici etkisinin yanında kemiklerin ve dişlerin sağlıklı gelişimi, sağlıklı bir cilt oluşumu ve daha birçok vücut fonksiyonlarında gerek duyulan bir vitamindir.

5 miligram çinko

Çinko vücutta gerekli olan en önemli minerallerden biridir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesinden ve çocuklarda gelişim için oldukça önemlidir. Bunların dışında vücuda daha birçok fayda sağlamaktadır.

İmmusept şurup ne için kullanılır?

İmmusept şurup çocuklarda bağışıklık sisteminin güçlenmesi için kullanılır. Ayrıca hastalık zamanında vücuttaki zararlı mikroorganizmalardan daha erken kurtulmak için vücuda destek olur.

Bağışıklık sistemi, vücudun hastalıklara karşı direnç sağlaması için oldukça önemlidir. Bağışıklık sistemi zayıfladığında daha önceden vücuda alınmış olan bakteri ve virüs gibi mikroorganizmalar harekete geçerek vücuda zarar vermeye başlar. Buna bağlı olarak vücut ateş ve öksürük gibi belirtiler gösterebilir.

Çok sık hastalığa yakalanan çocuklara bağışıklık sistemine destek olması için doktorlar tarafından verilir. 1 yaşından itibaren kullanılabilen immusept şurup çocukların Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde önemli katkıda bulunur.

İmmusept şurup nasıl kullanılır?

İmmusept şurup 1 ve 6 yaş arası çocuklarda 1 tatlı kaşığı yani 5 mililitre kullanılır. 6 yaşından büyük çocuklarda ise günde 1,5 ölçek yani 7,5 ml verilmesi önerilir.

İmmusept şurup aç veya tok karnına verilebilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 31 Mart 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740