İmplant Nedir? İmplant Sağlıklı mıdır?

İmplant nedir?

İmplant çekilen dişlerin yerine yapılan vidalı yapay dişlerdir. İmplant çoğunlukla titanyum adlı maddeden elde edilir. Titanyumdan yapılmasının nedeni diş çene kemiklerinin titanyuma uyum sağlamasıdır. Sağlıksız dişler çekildiğinde diş doktorunun önermesi ve kişinin isteği doğrultusunda yapılır. İmplant yapılan diş kaplama tekniğiyle kaplanır. Herhangi bir ağrıya ve acıya neden olmaz. İmplantlar yemek yerken ve konuşurken kişinin rahat etmesini sağlar.

İmplantlar sağlıklı mıdır?

İmplantlar yapıldığı madde dolayısıyla sağlıklıdır. İnsanda bulunan kemik yapısı ile uyum sağlayan titanyum maddesinden elde edilmektedir. İmplant ortalama 1990 yılından beri uygulanan bir yöntemdir. Başarı oranı %98 dir. İmplant yapılmaya başlandığı tarihten  bu yana güvenilir olduğunu kanıtlamıştır.

Kimler implant yaptırabilir?

İmplant uygulanacak kişilerin yetişkin olması ve gelişimlerini tamamlamış olmaları gerekir. İmplant yaptırmak için üst yaş sınırı yoktur. Alt yaş sınırı ise gelişim çağını tamamlamış kişiler yaptırabilir.

İmplant yaptıracak olan kimselerin çene kemik yapılarının sağlıklı olması gerekir. Ağız bakımı iyi yapılmış olmalıdır. Diş eti problemleri implant yapılmasına engel olabilir.

İmplant dişlerin avantajları nelerdir?

İmplant dişler sayesinde yaşam kalitenizi artar. Yemek yerken yaşanan sıkıntılar giderilir. Dişlerin eksikliğinden dolayı oluşan konuşma güçlüğü azalır. İmplant sayesinde daha rahat konuşursunuz.

Dişlerin eksikliğinden dolayı besinleri çiğnemeden yutmak mide ve bağırsak problemlerini de beraberinde getirir. İmplant dişler sayesinde bu sorun ortadan kalkar.

Protez dişler ve çürük dişler ağız kokusuna sebebiyet vermektedir. İmplant sayesinde ağızdaki kötü koku azalır.

İmplant dişler kendinizi daha genç hissetmenizi sağlar.

Diş çekiminden sonra çene kemiğinde oluşabilecek erimeler implant sayesinde önlenmiş olur.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 1 Mart 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740