İmuneks kapsül nedir? Faydaları nelerdir?

imuneks-kapsul

İmuneks kapsül nedir?

İmuneks kapsül, çocuklarda ve yetişkinlerde bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanılan ekmek mayasından elde edilen doğal bir gıda takviyesidir. İçerdiği betaglukan bağışıklık sistemini oluşturan ajanları harekete geçirerek zararlı mikroorganizmaların vücudu etkisi altına almasını büyük ölçüde engeller. Ayrıca antioksidan özelliği sayesinde toksinlerin hücreleri tahrip etmesini engeller.

İmuneks kapsül 10 mg ve 50 mg’lık formlarda bulunmaktadır. 10 mg’lık kapsülün içindeki tozu çıkarılarak çocuklara verilebilir. 50 mg’lık kapsül yetiskinler için uygundur.

Beta glukan nedir?

Betaglukan ekmek mayasından farklı yöntemler ile elde edilen doğal bir antioksidandır. Vücutta enfeksiyon riskinin bulunduğu durumlarda bağışıklık sisteminin güçlenmesi için gerekli desteği sağlar. 3 farklı betaglukan var, bunlar; 1.3, 1.4 ve 1.6 betaglukandır. Bağışıklık sistemi için etkili olanları 1.3 ve 1.6 dır. Betaglukan başta bağışıklık sistemini güçlendirmek olmak üzere insan sağlığına oldukça faydalı etkileri bulunmaktadır.

İmuneks kapsül ne için kullanılır?

Grip ve soğuk algınlığı

İmuneks kapsül grip ve soğuk algınlığı gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarında bağışıklık sistemine destek olmak ve hastalıklardan daha hızlı bir şekilde kurtulmak için kullanılır. Virüslerin neden olduğu gripte antibiyotik kullanımı işe yaramadığı gibi vücuda zarar vermektedir. Grip ve soğuk algınlığı ilaçlarına ek olarak kullanılabilecek doğal takviyedir.

Yorgunluk ve eklem ağrıları

Yorgunluk ve eklem ağrıları çoğu zaman bağışıklık sisteminin zayıfladığının belirtisidir. Bu tür durumlarda vücut direncini artırmak ve bağışıklık sistemine destek olmak gerekir. İmuneks kapsül veya diğer bağışıklık sistemi güçlendiriciler hastalık süresini ve rahatsız edici semptomları azaltır.

Cilt üzerindeki enfeksiyonlar

Herhangi bir cerrahi müdahale sonrasında, yanıklarda, kaza ile oluşan açık yaralarda ve cilt tahrişlerinde yara olan yerde bakteri ve diğer zararlı mikroorganizmalar tarafından  enfeksiyon oluşturulmaması için bağışıklık sistemine destek amaçlı kullanılabilir.

Radyasyona maruz kalmak

Radyasyona maruz kalmak vücut dengelerini bozarak bağışıklık sisteminin düşmesine, hastalık belirtilerinin görülmesine ve diğer bazı sağlık problemlerinin belirti göstermesine neden olabilir. Betaglukan içeren imuneks kapsül radyasyona maruz kalmaktan dolayı oluşan olumsuzlukları azaltır.

Viral enfeksiyonlar

Cilt üzerinde oluşan viral enfeksiyonların (uçuk, zona) daha hızlı iyileşmesi için kullanılabilir. Çok sık aralıklarla tekrarlıyorsa bu tür enfeksiyonlara karşı önceden önlem olarak kullanılır.

Antioksidan

İmuneks kapsül vücutta antioksidan etki yaparak toksinleri vücuttan atar. Zararlı mikroorganizmaların hücrelere zarar vermesini önleyerek kanser riskini azaltır.

İmuneks kapsül nasıl kullanılır?

İmuneks kapsül hastalık zamanında günde 2 adet, hastalık dışındaki zamanlarda günde 1 adet alınabilir. Aç veya tok karnına alınabilir. Çocuklarda kapsül içindeki toz çıkarılarak suya veya yoğurda karıştırılarak verilebilir. Sıcak yiyecek ve içeceklere karıştırılmaması önerilir.

Hamilelik ve emzirme döneminde kullanımı için doktora başvurun.

İmuneks kapsülün herhangi bir yan etkisi belirtilmemiştir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Mart 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

İmuneks kapsül nedir? Faydaları nelerdir? (1 Yorum)

  1. imuneks kapsülün içeriğindeki ekmek mayasından elde edilen maddeyi biz zaten ekmek yiyerek vücuda alamıyormuyuz onu merak ettim


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740