İmuneks Plus Kapsül Nedir? Ne İçin Kullanılır?

İmuneks plus kapsül nedir?

İmuneks plus kapsül, beta glukan içeren bir gıda takviyesidir. Beta glukan, insan vücudunda bağışıklık sistemine destek olarak hastalıklara karşı koruma sağlar. Ayrıca içeriğinde bulunan aserola meyve tozu ve kuşburnu ekstresi sayesinde vücuda kazandırdığı C vitamini ile vücudun direncini artırarak birçok zararlı mikroorganizmaya karşı koruma sağlar.

İmuneks plus kapsül içeriğinde bulunan beta glukan 1.3 ve 1.6 vücutta enfeksiyonlardan sorumlu beyaz kan hücrelerini uyararak bağışıklığı artırır. Ayrıca içerdiği C vitamini antioksidan etki yaparak vücudu yabancı mikroorganizmalara karşı korur.

 

İmuneks plus kapsül içeriği nedir?

*20 miligram Beta glukan 1.3 ve 1.6
*100 miligram kuşburnu ekstresi tozu
*300 miligram aserola meyve tozu

Beta glukan nedir?

Beta glukan ekmek mayasından elde edilen ve vücudun zararlı maddelere karşı ilk savunmasını gerçekleştirmesine yardımcı olan bir maddedir. Beta glukan vücuttaki  yabancı maddelerin (bakteri, virüs) etrafını sararak hapseder ve yabancı maddelerin vücuda zarar vermesini önler. İmmün yetersizliği yüzünden sık hasta olanlar da, özellikle üst solunum yolu hastalıklarında bakteri ve virüslere karşı ciddi derecede koruma sağlar. Grip soğuk algınlığı, üst solunum yolu enfeksiyonları, uçuk, zona ve daha birçok hastalığa karşı vücudun direncini arttırmaktadır.

Aserola meyve tozu nedir?

Aserola meyvesi diğer ismi ile barbados kirazı küçük çalı görünümlü bir ağaçtır. Amerika kıtası’nda çoğunlukla yetişen Bu ağacın meyveleri C vitamini açısından oldukça zengindir eseroğlu meyvesi içeriğindeki C vitamini soğuk algınlığı ve öksürüğe karşı oldukça faydalıdır. Ayrıca meyvelerinin ishal gibi bağırsak rahatsızlıklarında ve karaciğer fonksiyonlarını güçlendirmede etkili olduğu bilinmektedir.

Kuşburnu meyve tozu nedir?

Kuşburnu diğer ismi ile köpek gülü olarak bilinir. Ülkemizde yaygın olarak yetişmektedir. Küçük dikenli ve çalı görünümlü bir ağaçtır. Kuşburnu meyveleri yumurta şeklinde turuncu ve kırmızı renkte olabilir. Anadolu’da halk arasında birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. İçerdiği C vitamini sayesinde özellikle soğuk algınlığı ve romatizmal hastalıklarda yaygın olarak kullanılır.

İmuneks plus kapsül ne için kullanılır?

*İmuneks plus kapsül üst solunum yolu hastalıklarından özellikle grip ve soğuk algınlığı için yaygın olarak kullanılmaktadır. Diğer yandan her türlü öksürüğün tedavisinde etkili olabilir.
*İmuneks plus kapsül bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi bulunduğundan özellikle kalabalık ortamlarda bulunan ve hastalığa yakalanma riski olan kişiler tarafından kullanılabilir.
*İmuneks plus kapsül düzensiz ve sağlıksız beslenen kişiler tarafından kullanılması önerilir. Düzensiz ve sağlıksız beslenen kişilerde vücut savunma sistemi daha zayıftır. Ayrıca yeterince dinlenemeyen ve yoğun iş temposu yüzünden yeterince uyuyamayan kişiler tarafından kullanılabilir.
*İmuneks plus kapsül bağışıklık sistemi düşük olan ve hastalıklara sık yakalanan kişiler tarafından kullanılabilir.

İmuneks plus kapsül nasıl kullanılır?
İmuneks plus kapsül koruma amaçlı olarak günde 1 kapsül alınmalıdır. Şiddetli hastalıklarda tedaviye destek amaçlı sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kapsül alınabilir. İmuneks plus kapsül aç veya tok karnına alınabilmektedir.

Hamilelik ve emzirme dönemindeki bayanlarda doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Mart 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740