İmuneks şurup nedir? Ne işe yarar?

İmuneks şurup nedir?

İmuneks şurup, 1 ile 12 yaş arasındaki çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanılır. Betaglukan 1,3 ve 1,6 ile birlikte C vitamini içerir. Betaglukan vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı vücudun daha dayanıklı ve dirençli olmayı sağlar.

İmuneks şurup herhangi bir hastalığın tedavisinde kullanılmaz. Ancak viral hastalıklarda kullanıldığında vücut bağışıklık sistemine destek olur ve daha kısa sürede hastalıktan kurtulmayı sağlar.

Beta glukan nedir?

Betaglukan, ekmek mayasının hücre duvarından elde edilen doğal maddedir. Bu madde vücut savunma sistemini güçlendirerek virüslere ve diğer mikroorganizmalara karşı etkili bir savunma oluşturmasını sağlar.

Vücut bağışıklık sistemine destek olan ve virüslere karşı en etkili betaglukan 1,3 ve 1,6 olanıdır. Betaglukan 1,3-1,6 ve birde 1,4 bulunmaktadır. Betaglukan üst solunum yolu hastalıklarının yanı sıra kazalarda ve diğer hastalıklarda vücudun kendini toparlaması açısından kullanılır. Yanıklarda, yaralarda, ameliyat sonrası, kanserde, radyasyonların vücuda verdiği zararın azaltılması, kanser hastalarına kemoterapiden sonra, yüksek kolesterolde, zona ve uçuk gibi viral cilt hastalıklarında, ağız içi aftlarda, sağlıksız beslenen kişilerde ve sürekli tekrarlayan enfeksiyonlarda kullanılabilir.

güçlü bağışıklık

 

İmuneks şurup özellikle kış aylarında çocukların bağışıklık sistemine destek olması amaçlı kullanılabilir. Hastalık esnasında veya hasta olmadan önlem amaçlı kullanılmaktadır. Hastalıklardan korunmak için günde 1 ölçek imuneks şurup yeterli olur. Örneğin grip ve soğuk algınlığı gibi ateş yapabilen hastalıklara karşı önceden kullanıldığında önemli derecede koruma sağlar. Mikropların vücuda verdiği zararı yarı yarıya azaltabilir.

İmuneks şurup hangi hastalıklarda kullanılır?

İmuneks şurup doğal gıda takviyesidir. Hastalıkların iyileşmesi amacıyla değil, hastalıklara önlem almak ve mevcut hastalığın iyileşmesinde vücuda destek amaçlı kullanılır.

İmuneks şurup 1 yaş üzeri çocuklarda grip ve soğuk algınlığına karşı önlem almak veya hastalığın iyileşmesi için vücut bağışıklık sistemine destek olmak amaçlı kullanılır. İçeriğinde bulunan beta glukan ve c vitamini vücudun direncini artırır. Bu sayede bağışıklık sistemi vücuttaki virüslere karşı daha etkili olabilir.

İmuneks şurup çocuklarda üst solunum yolu hastalıklarına karşı kullanılır. Öksürük ve öksürüğe neden olan mikroorganizmaların vücutta etkisiz hale gelmesini sağlar. Ayrıca kronik bronşit hastalığı bulunan çocuklarda hastalığın vücutta etkili olmasını engellemek amaçlı kullanılır.

İmuneks şurup çok sık boğaz enfeksiyonu geçiren çocuklarda kullanılabilir. Bademcik iltihabı (tonsillit) ve solunum yolu iltihabı (farenjit) tedavisine destek amaçlı veya hastalığı büyük ölçüde önlemek amaçlı kullanılmaktadır.

 

İmuneks şurup nasıl kullanılır?

İmuneks şurup 1 yaş ve üstü çocuklarda sabah kahvaltıdan sonra 1 ölçek içirilir.

İmuneks şurup doktorunuzun önerdiği ilaçlar (antibiyotik, ateş düşürücü vs) ile birlikte kullanılmasında sakınca yoktur.

İmuneks şurup hastalıklara önlem almak amaçlı günde 1 ölçek, hastalık zamanda ise günde 2 ölçek kullanılabilir.

İmuneks şurup nasıl saklanır?

Tüm şuruplarda olduğu gibi imuneks şurup açıldıktan sonra en geç 1.5 ay içerisinde tüketilmesi gerekir. Tüketilmediğinde şişe atılmalıdır. Bu süre içerisinde imuneks şurup buzdolabında saklanmalıdır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

İmuneks şurup nedir? Ne işe yarar? (3 Yorum)

  1. İmuneks şurubun boy uzamasına bir etkisi olmaz, sadece bağışıklığı destekleme amaçlı kullanılır.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740