Kalçadaki Sivilceler Nasıl Geçer?


Sivilce seboreik bölge adı verilen cildin daha yağlı bölgelerinde, yüz, sırt, omuz gibi yağ bezlerinin yoğun olarak çalıştığı yerlerde meydana gelen bir cilt problemidir. Kalça  bölgesi ise yağ bezlerinin yoğun çalıştığı bir bölge değildir ve aynı zamanda bu bölgede  görülen sivilcemsi yapılar genellikle sivilce zannedilen fakat kıl köklerinin tıkanması sonucu ortaya çıkan kıl kökü iltihabıdır.

Peki, Bu İltihaplanmanın Sebebi Nedir?

Çoğu zaman iş yaşantımızın gerektirdiği zorunluluklar yüzünden uzun saatler oturarak çalışmak zorunda kalırız. Bu durum kalça iltihaplanmasının temel sebebidir. Bununla beraber sürekli dar kıyafetler giymek, hormonal bozukluklar, stres, yağ asitlerinin az çalışması da kalça bölgesinde iltihaplanmaya veya bilinen adıyla kalça sivilcesine neden olabilir.

Sivilcelenme Nasıl Geçer?

Etkili bir tedaviye başlamadan önce, ilk olarak sivilcelerinizin sebebini belirlemeli (veya tahmin etmeli) ve ona göre bir tedavi yöntemi uygulanmalıdır. Eğer sivilcelerinizin asıl nedeni kalça bölgenizin yeterince hijyenik olmaması ise anti-bakteriyel bir tedavi gerekebilir. Öncelikle doktorunuza danışın. Bunun yanı sıra sık sık duş almak, çarşaflarınızı sık değiştirmek ve dar kıyafetler giymemek kalça bölgenizdeki sivilceyi  önemli ölçüde azaltacaktır.

Peki, Ya Diğer Doğal Yöntemler Nelerdir?

Güneş ışınları yağ bezlerinizin fazla çalışmasını engelleyecek en doğal yöntemdir, bu yüzden sivilceye meyilli olan kalça bölgesi güneş görmelidir. Fazla güneşlenmenin cildinize zarar verebileceğini de unutmayarak mutlaka güneş kremi sürün. Limon suyu ve elma sirkesi kullanın; bu iki maddede bulunan doğal asitler düzenli ve dozunda kullanımla kısa zamanda kalça sivilcelenmenizi azaltacaktır. Sivilceli bölgenize bu asitlerden birini uygulayın ve 30 dakika bekleyip durulayın. Son olarak da çay ağacı yağı, hindistan cevizi yağı gibi doğal yağlardan faydalanmayı unutmayın. Bu antibakteriyel yağlar sivilceleri iyileştirme de olağanüstü etkili doğal bileşenlerdir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 3 Mayıs 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kalçadaki Sivilceler Nasıl Geçer? (1 Yorum)

  1. kalçamda çıkan sivilcelerin sebebini araştırıyorum hala neden olduğunu bulamadım tahlil yaptırdım cildiyeye gittim ilaç kullandım ama geçmiyor.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740