Kararmış Dirseklere Ne İyi Gelir?


Kararmış Dirsekler İçin Üzülmeyin

Kararmış dirsekler çirkin ve kötü görünüme sahiptir. Genellikle dirseklerin kararması cildin sürekli aşınmasına bağlı olarak ortaya çıkar. Aşınan bölgelerin derileri dirsekte kaldığı için dirsekleriniz zamanla kararmaya başlar. Bu durum can sıkabilir ama siz endişelenmeyin, güzel görünen dirseklere sahip olmak zor değil. Bugün size araştırarak edindiğim ipuçları ile dirsekleriniz, vücudunuzun geri kalanıyla aynı görünüme sahip olacak, artık sizin de rahat kıyafetler giymenizi sağlayacağız.

Kararmış Dirseklere Evde Uygulayacağınız Kolay Tarifler

            1.Kabartma tozu: Kabartma tozunu oluşturan kimyasal bileşimler, dirsek derinizin kolayca soyulmasını sağlar. Kabartma tozu, nemlendirici sütün yumuşak özellikleriyle birleştiğinde, bu karışımı son derece güçlü hale getirir. Süt aynı zamanda doğallık sunar ve dirseklerin karanlık yüzeyini iyileştirmek için çalışır. Bir tutam kabartma tozu alın ve eşit miktarda sütle karıştırın. Bu kremsi karışımı dirseklere üzerine sürün ve güzelce ovun. Sonra suyla iyice yıkayın. En iyi sonuç için, bu işlemi haftada bir tekrarlayın.

 2.Şeker ve Zeytinyağı: Şeker ve zeytinyağı birleştirildiğinde sert ve yumuşak bir karışım elde edilir. Bu karışımdaki şeker, kararmış dirseklerin arasındaki kirleri temizlemeye yardımcı olacak ve zeytinyağı dirsekleri nemlendirecektir. Bir çorba kaşığı şekeri, bir yemek kaşığı zeytinyağıyla karıştırın ve bunu birkaç dakika boyunca yavaş ve dairesel hareketlerle dirseğinize sürün. Daha sonra ılık su ile yıkayın.

   3.Doğal Yağlar: Zeytinyağı gibi doğal yağlar, temel parlatma özelliklerine sahiptir. Birkaç dakika boyunca günde bir kez kararmış dirseklere ılık zeytinyağı sürün. Sürdükten sonra kesinlikle yıkamayın. Hindistan cevizi yağı gibi diğer doğal yağlar, cildin koyulaşmasını engeller. Hindistan cevizi yağı da limonla karıştırılabilir ve dirseklere uygulanabilir. Hindistan cevizi yağı kararmış dirsek için çok faydalıdır. Hindistan cevizi yağını sürdükten yaklaşık beş dakika sonra yıkayın ve iki günde bir tekrarlayın.

 4. Sirke ve Yoğurt: Sirkenin doğal asidik içeriği, dirseklerin karanlık bölgelerini ağartmaya yardımcı olur. Yoğurt ise dirsekleriniz kurumamasını sağlar. Sirke ve yoğurt ile bir macun yapın, eşit miktarda karıştırın. Hazırladığınız Bu karışımı dirseklerinize masaj yaparak sürün, beş dakika sonra ılık suyla yıkayın.

  5.Limon: Kararmış dirsekler için en basit ve en kolay yöntem; limondur. Limonu ortadan iki parçaya ayırın ve sonra dirseğinizin üzerine limonu ovarak sürün. Sonra dirseğinizi bol su ile durulayın.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 17 Nisan 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kararmış Dirseklere Ne İyi Gelir? (1 Yorum)

  1. genital bölge kararmasında beyazlatıcı kremlerden daha çok karbonat ve limondan fayda gördüm, zeytinyağı dizlerde ve dirseklerde iyi ama genital bölgede tüylenmeyi arttırıyor sakın kullanmayın.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740