Karınca Yumurtası Yağı Kremi

Karınca yumurtası yağı kremi

Karınca yumurtası yağı kremi, istenmeyen tüyler için kullanılan kremlerin arasındadır. Karınca yumurtası yağı veya yağının kremi üretilerek kullanıma sunulur. Yağ ile krem formları birbirinden farklı değildir. Karınca yumurtası yağı istenmeyen tüyler için kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Günümüzde üretimi İran şirketi tarafından yapılmaktadır.

Karınca yumurtası yağı nasıl elde edilir?

Karınca yumurtası yağı , kraliçe karıncanın yumurtasından elde edilmektedir. Kraliçe karınca günde binlerce yumurta bırakabilir. Yumurtalar toplanarak çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra yağ veya krem olarak kullanıma sunulur.

Karınca yumurtası yağı kremi nasıl kullanılır?

İstenmeyen bölgedeki tüyleri herhangi bir yöntemle temizleyerek karınca yumurtası yağı günlük olarak sürülür. Masaj yaparak cilde yedirilir ve kıl köklerine ulaşması sağlanır. Tüylerin temizlenme işlemi ağda ile yapılması karınca yumurtası yağı kreminin daha etkili olmasını sağlar. İstenmeyen tüyleri kesmek yerine kökleri ile birlikte ağda yardımı ile çıkarmak daha faydalı olacaktır. Karınca yumurtası yağı kremi kıl köklerine yerleşerek kıl oluşumunu geciktirir ve oluşan kılın daha ince ve daha güçsüz çıkmasını sağlar. Karınca yumurtası yağı kremi günlük olarak sürüldüğünde istenmeyen tüylerden giderek azalma görülebilir.

Karınca yumurtası yağı kremi yeni doğan bebeklerde kullanılır mı?

Karınca yumurtası yağı kremi yeni doğan bebeklere sürülmesi halinde ileri yaşlarda tüylenme olmadığı bilgisi öne sürülmektedir. Bu bilgi doğru olabilir. Ancak yeni doğan bebeklerin cildi oldukça hassas olduğundan, karınca yumurtası yağı veya kremi kullanılması alerjik reaksiyonlara veya tahrişe neden olabilir.

Karınca yumurtası yağı kremi yetişkinlerde tüm vücutta rahatlıkla kullanılabilir. Ancak tahriş olmuş ciltlerde kullanımı önerilmez. Çünkü cildin daha fazla tahriş olmasına ve daha geç iyileşmesine neden olabilir. Karınca yumurtası yağı kremi sağlıklı deriye günde 1 defa uygulanabilir. Uygulanması esnasında tüylerin sürekli kesilmesi ve kısa tutulması gerekir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 29 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740