Keçi Boynuzu Pekmezinin Faydaları

Keçi Boynuzu Pekmezi

 

Keçiboynuzu karşımıza farklı işlemlerden geçerek gelir

en yaygını özünden yapılan pekmezdir

bunun yanın da keçi boynuzu unu, keçi boynuzu meyvesİ, keçi boynuzu şurubu gibi farklı pazarlama şekilleri vardır

Keçi boynuzu pekmezinin sağlığa faydaları

kan yapıcı, astım bronşit hastalıklarına karşı, kemik erimesi, cinsel gücü artırır, öksürüğe faydalıdır, mideye faydalıdır(yanma , ekşime, ağrı ya faydalıdır ), bağırsak kurdu tenya gibi parazitleri yok eder, sindirim sistemini rahatlatır, hasarlı hücreleri onarıcıdır, allerjik rahatsızlıkları rahatlatır, hafıza güçlendirir, kanser riskini azaltır, kanı temizler, damar tıkanıklığı giderir, çocuklarda zeka ve beden gelişiminde etkilidir, kalsiyum açısından zengin olduğu için kemik erimesine (osteoporoz) faydalıdır,kolestrole iyi gelir, cinsel gücü ve sperm sayısını artırır.

gibi sağlığa oldukça faydalı yönleri ile keçiboynuzu  son zamanların en çok kullanılan ürünüdür.

 

 

 

Bir önceki sağlık bilgisi yazımız olan Kara Üzümün Sağlığa Faydaları başlıklı makalemizde kan yapıcı, kara üzüm ve Kara Üzüm Faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sitemizdeki tüm yazılar Admin tarafından kaynaklardan yararlanılarak araştırmalar sonucunda eklenmektedir. Sitemizdeki yazılar bilgi amaçlıdır. Detaylı bilgi için konu altından yorum yazabilir, [email protected] adresine mail gönderebilir veya iletişim formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 5 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın