Keçi Sütlü Sabunun Faydaları

KEÇİ SÜTLÜ SABUN

Keçi sütü insan sağlığı açısından oldukça faydalı bir besin kaynağıdır. Keçi sütünün vücuda faydalarının yanısıra cilt sağlığı için de faydalı olduğu keşfedilmiş ve keçi sütlü sabun elde edilerek tüketime sunulmuştur. Keçi sütü sabunu cilde parlaklık ve yumuşaklık verir. Keçi sütünün nemlendirici özelliği çok kuru ciltler için bakım kaynağı olmuştur. Keçi sütü sabunu kullanan kişilerde, bazı cilt sorunlarının giderildiği gözlemlenmiştir.

Keçi sütlü sabununun cilde faydaları

Siyah nokta: Keçi sütlü sabun ciltteki bakteri ve siyah noktaları derinlemesine temizleyerek , cilt üzerinde sivilce ve enfeksiyon oluşmasını engeller. Ciltteki gözeneklerin kapanmasına sebep olan siyah noktalar , derinin hava almasını engelleyerek cilt sağlığını olumsuz etkilemektedir. Keçi sütü sabunu ile günde 2 defa cildinizi ve vücudunuzu yıkadığınızda siyah noktalardan zamanla kurtulabilirsiniz.

Cildi besler: Keçi sütünün içerisindeki proteinler ve vitaminler sayesinde cildi besler. Cildinizin daha canlı ve parlak görünmesini sağlar.

Antibakteriyel: Keçi sütlü sabunun antibakteriyel özelliği , özellikle el temizliğinde oldukça etkilidir. Bakterilerin en fazla yoğun olduğu yer olarak bilinen eller , bakterilerden arınmadığı takdirde ellerdeki bakteri ve zararlı mikroorganizmalar vücudumuza rahatlıkla girebilir. Bu durum viral ve bakteriyel hastalıklara neden olabilir. Eller keçi sütlü sabun ile sürekli yıkanması halinde bakterilerden ve zararlı mikroorganizmalardan kurtulmuş ve hastalık riski azalmış olur.

Keçi sütlü sabun hangi cilt hastalıklarında kullanılır?

Egzama ve sedef: Keçi sütlü sabun ile egzama ve sedef olan problemli bölgeyi yıkadığınızda daha hızlı iyileşme sağlar. Cildin bakterilerden arınmasına ve zarar gören cildin daha erken toparlanmasına yardımcı olur. Egzama ve sedef için kullanılan kremlerden önce cildin keçi sütlü sabun ile yıkanması önerilir.

Renk açıcı: Keçi sütlü sabun ciltteki güneş lekesi ve doğum lekelerini açarak belirginliği ortadan kaldırır. Renk açıcı özelliği sayesinde cildin renk tonunun normale dönmesini ve lekelerin azalmasını sağlar. Ayrıca yüzdeki çiller içinde kullanılabilir. Özellikle yaz aylarında ortaya çıkan çillerin renginin açılmasını ve belirginliğinin azalmasını sağlar. Dirseklerde , dizlerde ve bayanların genital bölgesinde oluşan siyahlıkların azalmasını sağlar.

Kuru ciltler : Keçi sütlü sabunun kuru ciltler için bir besin kaynağı olduğu bilinmektedir. Keçi sütünün içeriğindeki vitaminler ve proteinler sayesinde cildi besleyerek nem dengesinin sağlanmasına yardımcı olur.

Allerji ve kaşıntı: Allerjik bünyeli kişilerde rahatlıkla kullanılabilir. Allerjiden dolayı vücudunda kaşıntı olanlarda keçi sütlü sabun ile rahatlama sağlanır. Kaşıntıyı hafifletir ve allerjiden kaynaklanan kızarıklıkları azaltır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 5 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740