Kedi Pençesi Bitkisi (Cat’s Claw)

Kedi pençesi bitkisi

Kedi pençesi Amerika kıtasında yetişen ve bağışıklık sistemini güçlendiren bir bitkidir. Avrupa da kullanımı oldukça yaygındır. Bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile bir çok hastalığa iyi gelmekte ve vücudu bu hastalıklardan korumaktadır.

Kedi pençesi görünüm açısından üzüm bağını andırır. Yakınındaki ağaçlara sarılır. Boyu 40-50 metreye kadar uzayabilir. Dalları kedi pençesine benzediği için buradan ismini almıştır. Kedi pençesi bitkisinin kökleri ve gövdesinin bazı bölümleri kullanılır.

Kedi pençesi (cat’s claw) bitkisinin faydaları

Bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile hastalıklardan vücudu korur. Bağışıklık sistemini güçlendiren en iyi gıda takviyeleri arasında gelir. Özellikle virüs kaynaklı hastalıklardan koruma sağlar.

Allerji: allerji bilindiği gibi otoimmun sistemine bağlı oluşan vücudun refleksidir. Otoimmun yani bağışıklık sistemini düzenleyerek allerjiye sebep olan mikroorganizmaların bağışıklık sistemi tarafından tanınmasını sağlar ve allerjik reaksiyonları azaltır.

Ağrılar: Vücutta farklı sebeplerden dolayı oluşan ağrıların azalmasını sağlar. Özellikle ileri yaşlarda oluşan artrit ve romatizma ağrılarının hafifletilmesinde kullanılabilir.

Tansiyon : Kalp ve tansiyon hastaları kedi pençesi bitkisinin şifasından yararlanabilirler. Kan basıncını düzenleyerek tansiyonu dengeler. Yüksek tansiyona bağlı felç riskini azaltır. Kalp krizi ve damar tıkanıklığını önlediği bilinmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740