Kemik Suyu Çorbasının Faydaları Nelerdir?

Kemik suyu çorbası

Hayvan kemiklerinin parçalanıp suda kaynatılması işlemidir. Hayvan kemiklerinin içeriğinde bulunan vitamin ve mineraller kaynatıldığında suya geçer ve kemik çorbası hazırlanmış olur. Kemiklerinin içerisindeki vitamin , mineral ve proteinler sayesinde vücuda kuvvet ve enerji verir. İçeriğindeki vitaminler eklemlerin sağlığı açısından önemlidir. Kemik yapısında bulunan glukosaminler , eklemlerde kireçlenme ve kıkırdak yapının dayanıklılığını arttırır. Özellikle çocuklar için protein kaynağıdır. Kilo açısından yaşıtlarına göre geride kalmış olan çocuklar kemik suyu çorbasının içerisindeki proteinler sayesinde kilosunu tamamlar.

Kemik suyu çorbasının faydaları

Eklem ağrıları ve eklem sağlığı için kullanılabilir. Kemiklerde bulunan ve eklem sağlığı için gerekli olan vitaminleri içerir. Glukosamin, kalsiyum, magnezyum ve kondroitin maddeleri sayesinde eklem yerlerindeki ve kemik dokularındaki eksiklikleri tamamlar ve kemik yapısını güçlendirir.

Çocuklar için iştah açıcı ve kilo aldırıcı olarak kullanılabilir. İçeriğinde bulunan maddeler sayesinde çocuklarda kemik gelişimine ve kas gelişimine destek olur. İçeriğindeki proteinler sayesinde çocuklarda kas yapımını sağlar.

Kemik suyu çorbası vücudun protein ihtiyacını karşılamak için kullanılabilir. Özellikle sporla uğraşan kişilerde kas yapımına destek olur.

Bağışıklık sisteminin güçlenmesini ve vücudun hastalıklara karşı daha dirençli olmasını sağlar. Bakteri ve virüs kaynaklı hastalıklardan vücudun daha kolay kurtulmasına yardımcı olur.

Çocuklarda boy uzamasına destek olur. Kemik yapısında bulunan kalsiyumun çocuklarda kemiklerinin gelişmesi ve boy uzamasını sağlar.

Protein eksikliğinden dolayı vücutta kas erimesini önler. Vücudun protein ihtiyacını karşılayarak kas yıkımını engeller.

Diyet yapanlar ve yeterince dengeli beslenmeyenler için faydalı bir besin kaynağıdır.

Kadınlarda selülit oluşumunu önler. İçeriğindeki vitaminler cildi besleyerek daha sağlıklı ve daha parlak bir cilde sahip olmanızı sağlar.

İleri yaştaki bayanlarda kemik erimesini azaltır. Özellikle menopoz sonrası oluşan kemik erimesi vücudun hormonel değişikliği sonucunda meydana gelir. Vücuttan kemikler için faydalı olan vitamin ve mineraller azalabilir. Kemik suyu çorbası vücudun kemik yapısının güçlenmesini destekler ve kemik erimesini azaltır.

Vücuda enerji verir. Kemik suyunun içerisinde bulunan vitaminler hücre yapısını ve kas yapısını güçlendirerek vücutta daha fazla enerji üretimini sağlar.

Mide rahatsızlıkları hafifletici etkisi bulunmaktadır. Özellikle reflü hastalığında rahatlatıcı etkiye sahiptir.

Saç dökülmesi ve tırnak kırılmalarına fayda sağlar. Tırnakları güçlendirerek tırnak yapısını sağlamlaştırır. Saçların dökülmelere karşı daha dayanıklı olmasını sağlar.

Sağlıklı diş ve diş eti için kemik suyu çorbası tüketilebilir. Dişlerin yapısını güçlendirerek çürükleri önler. Diş etlerini sağlamlaştırır ve diş eti çekilmelerini önler.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 23 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740