Kiraz Sapı Çayının Faydaları

Kiraz sapı

Kiraz ağacının meyveleri olgunlaşıp toplandıktan sonra , sapları ayrılır ve kurutulmaya bırakılır. Kurutulan kiraz sapları çay olarak tüketilebilir. Bir bardak sıcak suya bir tutam kurutulmuş kiraz sapı eklenerek ortalama 5 dakika demletilir. Demletildikten sonra kiraz sapları süzülerek içilir.

Kiraz en temiz meyvelerden biridir. Kiraz sapları ise meyvenin temiz olmasını sağlar. Aynı özelliği vücutta da gösterir ve vücudu zararlı mikroorganizmalardan arındırır. Kiraz saplarının bunun dışında insan sağlığı için olumlu etkileri olduğu görülmüş ve kullanım alanları yaygınlaşmıştır.

Kiraz sapının faydaları

Kurutulmuş kiraz sapının sakinleştirici özelliği bulunmaktadır. Kas gevşetici ve vücudu rahatlatıcı özelliği vardır. Sakinleşmek ve rahatlamak için kiraz sapı çayı içilebilir. Stresi ve depresyonu azaltır.

Kiraz sapı vücuttaki suyun daha faydalı bir şekilde kullanılmasını sağlar. Böbreklerden su atımını dengeler ve vücutta su kaybını önler. Ayrıca böbrek taşı oluşumuna karşı kiraz sapı çayı içilebilir.

Kiraz sapı çayı kandaki yağ oranını dengeler ve damarlarda yağ birikmesini büyük ölçüde önler. Damarlarda yağ birikmesini önlediği için damar tıkanıklığı oluşmasını engeller.

Kiraz sapı çayı vücuttaki suyun dengesini sağlar ve bu nedenle zayıflamaya yardımcı olur. Vücuda fazla alınan suyun vücutta kalmasını engeller ve dışarı atılmasını sağlar. Vücuda fazla alınan suyun dışarı atılması ile birlikte zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını ve böbreklerde taş oluşumunun engellenmesini sağlar. Vücutta sürekli su döngüsü zayıflamaya yardımcı olur.

Vücuttaki gereksiz suyu dışarı atmasıyla vücutta ödem oluşmasını engeller. Kiraz sapı çayının su dengeleyici özelliği sayesinde tansiyon yükselmesini büyük ölçüde engeller.

Kiraz sapı çayı vücutta su sirkülasyonu yaparak vücuttaki zararlı toksinlerin, ve zararlı mikroorganizmaların dışarı atılmasını sağlar. Kiraz sapı çayı tüketimi ile bol su içilmesi halinde vücuttaki organların daha sağlıklı çalışması sağlanır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740